Juniorky na domácí půdě nebodovaly

28.2.2016

V sobotu 27. 2. 2016 se po dlouhé době mohly benešovské juniorky ukázat před domácím publikem v hale ZŠ Jiráskova. Bohužel kvůli jarním prázdninám, četným zraněním, či z jiných neznámých důvodů se pro první zápas postavilo soupeřkám sedm hráček a v druhém utkání pouze šest opět s hráčkou v bráně, která obyčejně góly nechytá, ale snaží se je střílet.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBŠ 7OAKS BOHEMIANS            1:9

Sedm proti čtrnácti, takový byl poměr hráček. Pozicová hra domácím svědčila a první třetina dopadla skvělým výsledkem 0:0! Pražský tým střílel nepřesně, a pokud vystřelil, tak bezchybná Anet Jurásková neměla sebemenší potíže s vychytáním těchto střel. Druhá třetina přinesla dramatické okamžiky, a ikdyž benešandy prohrávaly o dva góly po této hrací části, stále tu byla naděje na udržení se v zápase. První gól vstřelil soupeř, ale o půl minuty později domácí srovnali díky přesné přihrávce z rohu na střed a přesným zakončením. Poslední úsek utkání se holkám vůbec nepovedl. Přestaly hrát a soupeřky z Bohemians využily prvních deseti minut a rozhodly o prvním výsledku hracího dne. Říká se sláva vítězi, čest poraženým, ale Bohemians znají pravděpodobně jen první část tohoto přísloví, jelikož s jakou arogancí k domácím dohrály tento zápas, nebyl v rámci určité florbalové morálky. Naše hráčky si však zachovaly důstojnost a nesnížily se na jejich úroveň.

Branka (asistence): Marková (Z. Hašková)

Třetiny: 0:0, 1:3, 0:6

SK FLORBAL BENEŠOV – SK MLADÝCH NADĚJÍ  1:9

Druhé utkání sice dopadlo stejným výsledkem, a ikdyž benešovských juniorek bylo ještě méně a navíc fyzicky oslabené, hra to byla příjemná, i proto že jsou soupeřky kamarádkami našich florbalistek.  Utkání se tedy neslo v dobrém duchu bez zákeřností. Důvodem prohry byla již zmíněná fyzická vyčerpanost, nedůsledné bránění a v prvních dvou třetinách nejistý výkon náhradní brankářky. Na útočné polovině pak důraz před soupeřovou branou. Nadějím gratulujeme a děkujeme za hezký zápas! Našim holkám především zdraví a body z posledního hracího kola této sezóny, které proběhne za tři týdny v Týně nad Vltavou.

Branky (asistence): Krčilová (Urbanová)

Třetiny: 0:5, 0:4, 1:0

Sestava: Anet Jurásková, Monča Hašková, Zdenička Hašková, Hanča Marková, Natka Maříková, Alča Urbanová, Verča Jelínková, Klárka Krčilová

Trenér: Pája Dvořáková, Lenča Barková, Petr Sahula