Juniorky na domácím hřišti bodovaly

30.11.2016

Nedělní turnaj na domácí půdě, byl pro domácí hráčky velkou zkouškou. Jelikož domácí hráčky bojovaly proti soupeřkám, se kterými se dělily o první příčku celé tabulky.

SK Florbal Benešov – FBC Kutná Hora – 3:6

Nejprve se domácí hráčky představily proti papírově slabšímu soupeři, jelikož minulé střetnutí proti tomu soupeři bylo vyrovnané, ale vítězství se připsala nakonec Kutná Hora.

Jak už bylo zmíněno, dnešní klání se konalo pod velkým napětím, jelikož se jednalo o boj o první pozice ve skupině. Naše hráčky do zápasu nastoupily nebojácně a hned o prvních minut daly soupeřkám najevo, kdo je na domácí půdě, a za podpory diváků, kteří přišli v hojném počtu a naše hráčky zakončily první třetinu výherně 3:1. Bohužel v tu chvíli jako kdyby nám přikovaly nohy k palubovce a naše hráčky přestaly úplně hrát. Soupeřky našeho zaváhání využily a za druhou třetinu nám nasázely 4 góly. Začátkem třetí třetiny jsme se konečně probraly z toho hrozného snu a začaly hrát opět florbal, který nás zdobil v první třetině. Bohužel k naší smůle jsme pouze orazítkovaly 3x tyčku a posledním hřebíčkem do naší „rakve“ byl gól z hokejek soupeřek. Jejich výkonu můžeme jen pogratulovat a těšit se na další střetnutí, která nás čeká v druhé půlce sezóny, a nechme se překvapit s jakým výsledkem.

Branky (asistence): Fischerová (Rákosníková), M. Hašková (Marková), A. Hašková (M. Hašková)

Třetiny: 3:1, 0:4, 0:1

Hodnocení trenérky: Zápas skončil prohrou na naší straně, jelikož hráčky vypustily druhou třetinu, která rozhodla o konečném výsledku ve prospěch soupeřek.

SK Florbal Benešov – SK Mladých Nadějí  –  5:4

Druhý domácí zápas byl ve znamení velkých očekávání, zdali se hráčky poperou s papírově silnější soupeřem a překonají potupnou prohru z minulého střetnutí.

Od prvních minut se domácí hráčky snažily urvat vítězství na svojí stranu, ale bohužel to byl soupeř, který vsítil první branku střetnutí. Takhle gól jako kdyby naše hráčky ještě více nakopl a o necelou minutu později srovnaly krok se soupeřkami a daly gól. K naší smůle, se soupeřky našeho tlaku nezalekly a navýšili svůj náskok. Ještě do konce třetiny jsme vstřelily kontaktní gól a do druhé třetiny jsme nastoupily sebevědomé a plné sil, jelikož jsme hrály na 3 útočné formace, oproti tomu soupeř měl jen 3 na střídání. Druhá třetina byla v naší režii, kde jsme soupeřky přestřílely a svojí aktivní hrou jsme je dohnaly k chybám, které jsme využily a na konci druhé třetiny jsme to byly my, kdo vedl o dvě branky. Třetí třetina z pohledu soupeřek byly velice odevzdaná, jelikož přestaly napadat a hrály zónovou obranu, se kterou měly naše hráčky zpočátku problém, ale i tak měly dostatek gólových šancí, které bohužel neskočily vytouženým gólem. Oproti tomu soupeřky hrozily z brejkových situací, při kterých nás podržela naše golmanka i když jednomu gólu nezabránila. Konec zápasu se nesl v tom, aby naše hráčky dokázaly udržet nadějný výsledek, a tím vrátit potupnou prohru z minulého střetnutí. S konečným hvizdem rozhodčích na světelné tabuli svítil výsledek 5:4 v náš prospěch a domácí hráčky se mohly začít radovat z vítězství, které si svým výkonem zcela určitě zasloužily.

Branky (asistence): Rákosníková, Rákosníková (Šimoníková), Marková (Rákosníková), Rákosníková (Z. Hašková), Krčilová (M. Hašková)

Třetiny: 2:3, 3:0, 0:1

Hodnocení trenérky: Holky navázaly svým výkonem na první třetinu prvního zápasu a ukázaly sílu našeho týmu. Tento zápas byl dramatický od začátku až do konce, ale jak už jsem řekla, holky plnily instrukce a ukázaly florbal, kterým se chceme prezentovat po zbytek sezóny.

Velké poděkování patří zejména rodičům, přátelům a příznivcům florbalu, kteří si našli v neděli chvíli a přišli naše hráčky podpořit na domácí turnaj. Ještě jednou děkujeme a doufáme, že jste se naší hrou bavili a věříme, že i na další domácí zápasy nás přijdete podpořit v tak hojném počtu.

Sestava: Anet Jurásková, Deny Fischerová, Monča Hašková, Míša Rákosníková, Zdenča Hašková, Hanča Marková, Áďa Hašková, Natka Maříková, Anička Balíková, Kája Šimoníková, Ála Urbanová, Káťa Filipová, Verča Jelínková, Klárka Krčilová

Napsala: Pavla Dvořáková