Juníci udělali první krok pro postup do 1. ligy

8.4.2013

Po 1. místě po základní skupině čekalo hráče 1. kolo play-up o extraligu juniorů. Soupeřem nám byl vítěz třetí divize FbC Chomutov 98. Zápas se odehrál ve večerních hodinách v Chomutově. Na cestu byl vybaven autobus, který byl zaplněn do posledního místa. Čekal nás neznámý soupeř a plná hala, která měla hnát soupeře za vítězstvím.

FbC Chomutov 98 vs. SK Florbal Benešov 1:6 (0:4, 0:2, 1:0)

Do zápasu jsme vstupovali s taktikou držet míček na vlastních hokejkách, neinkasovat a počkat s čím přijde soupeř. Po celou sezonu se prezentuje tým z Benešova aktivní a fyzicky náročnou hrou. Na první gól se nečekalo dlouho a již po 13. vteřinách otevřel skóre střelou do prázdné brány Martin Jaeger. Výborný začátek jako by hráče Chomutova zaskočil a v průběhu 4. a 5. minuty obdržel další dvě branky. U obou gólů byl zapsán střelec Marek Chrpa. Do konce třetiny se dokázal prosadit svou oblíbenou kličkou Ladislav Vorel a na konci první třetiny svítil ukazatel stavu 0:4.

Ve druhé třetině se hra přelévala ze strany na stranu a hra byla vyrovnaná. Domácí hráči se do šancí dostávali především díky standardním situacím a střelbou ze střední vzdálenosti. Ovšem Martin Chrpa potvrzoval výbornou formu a nedával střelcům z Chomutova žádnou šanci. I ve druhé třetině se diváci dočkali branek a opět do sítě domácích. Ve 37. minutě proměnil jedinou přesilovou hru zápasu Láďa Vorel a zvýšil vedení již na 5:0. V poslední minutě přidal pojistku v podobě šestého gólu Marek Chrpa.

Do závěrečné třetiny vstupovali hráči s tím, že si výsledek pohlídají a nedají soupeři šanci zápas zdramatizovat. To se dařilo pouze do šesté minuty, kdy dokázal skórovat i domácí tým a kosmeticky upravit výsledek na konečných 1:6.

Utkání zhodnotil trenér Martin Mičlo: „Zápas byl vyrovnaný a oba dva týmy předvedli kvalitní hru. Na našich hráčích bylo však patrnější, že pražská divize má vyšší kvalitu a tudíž jsou hráči lépe připraveni po technické stránce než soupeř. Výborní byli také fanoušci, kteří s námi přicestovali a vytvořili hráčům místy až domácí prostředí. Jsem velice rád, jakým způsobem přistoupili hráči k zápasu, a že na hřišti nechali vše. Do dalšího zápasu musíme vstoupit s pokorou k soupeři, uvědomit si, že zápas začíná opět od stavu 0:0 a že zápas v Chomutově nic neznamená.“

Branky: Jaeger (Vorel), Chrpa Marek (Vorel), Chrpa Marek (Vorel), Vorel (Chrpa Marek), Vorel (Chrpa Marek), Chrpa Marek (Vorel)

Sestava: Martin Chrpa, Vojta Krátký, Adam Vnouček, David Lukáš, Ondra Benačan, Pavel Hýbek, Martin Jaeger, Ladislav Vorel, Marek Chrpa, David Váňa, Ondra Vyhnal, Matěj Čepela

Trenér: Martin Mičlo

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Juníci udělali první krok pro postup do 1. ligy