Hattrick legendy, marodka, skvělý výkon a žádné body s Orkou.

3.12.2019

SK Florbal Benešov vs. ASK Orka Čelákovice 5:6 (1:0, 2:4, 2:2)

Góly Benešova: Pícha (Jaeger), Pícha (Jaeger), Lukáš, Jaeger (Garreis), Pícha (Jaeger)

Benešov čekal velice těžký zápas s ofenzivně laděným soupeřem, který se nacházel na třetím místě tabulky Národní ligy. Benešov musel před zápasem řešit i citelné oslabení, když do zápasu nemohl nastoupit Petr Tůma z důvodu zranění kotníku, Láďa Vorel kvůli antibiotikám a Pavel Hýbek z důvodu zranění zad, za které děkujeme Zbyňkovi Chmúrovi. Do zápasu byl z tohoto důvodu povolán bývalý kapitán a hráč A týmu Tomáš Pícha, který tuto výzvu přijal a nastoupil v první formaci. Do zápasu v bráně nastoupil Lukáš Brož. Do zápasu šli žlutomodří s tím, že soupeř bude velice rychle napadat a hrát tvrdý florbal na mantinelech. To se však nestalo a první třetina byla velice opatrná a gólových šancí bylo jako šafránu. Prosadit se dokázal až navrátilec Tomáš Pícha a třetina skončila 1:0. Druhá třetina byla divočejší a spadlo v ní 6 branek. Dvě branky vstřelil Benešov (Pícha, Lukáš) a čtyři branky vstřelila Orka. Třetí třetina byla vyrovnaná a Benešáci mysleli na zisk bodů s favoritem. Pícha dokonce trefil hattrick. Čtyři minuty před koncem bylo skóre 5:5. Orka se pak prosadila sporným gólem, který však rozhodčí uznali. Inu, i kolena Jana Kollera by byla níže než hůl soupeře, ale nedá se nic dělat. Benešov ve hře v šesti nic nezmohl a bohužel po skvělém týmovém výkonu nezískal ani bod.

Třinácté kolo je kolo výjezdové. Tentokrát se pojede do Plzně. Zápas s FbC Plzeň se odehraje v sobotu 7. 12. 2019 od 14:45 hodin na hale MSH Plzeň (Lokomotiva), Úslavská 2357/75, Plzeň, 32600. Tým soupeře se nachází na pátém místě v tabulce Národní ligy. První zápas na bystřické hale skončil prohrou Benešáků 2:4.