Generálka na Nisu se strašákum vydařila

29.5.2016

Dne 26.5.2016 jsme sehráli přátelské utkání s týmem z Tábora na domácí půdě. Soupeř na nás přijel v plné síle a už podle vzhledu bylo našim hráčům jasné, že soupeř je o dva až tři roky starší než naši borci.

SK Florbal Benešov vs. 1FbK Tábor 6:5

Ještě než začalo utkání, poprvé jsem viděl na našich hráčích respekt a možná i mírný strach z mnohem vyspělejšího soupeře. Hráči Tábora měli vypěstované bradky ala Jan Natov. Do zápasu jsme vstoupili výborně. Hned po 18ti vteřinách se prosadil z úniku Marek Vachoušek, který byl pro tento zápas určený jako kapitán při absenci Radima Slunečka. Za několik dalších střídání jsme přidali další dvě branky. Prosadil se Vachoušek a Koukol. Soupeř ovšem nesložil zbraně a dal také branku mezi nohy Zídka. Za nás se prosadil pak Adam Bouček ve stylu Romana Červenky, kdy vymetl šibenici brankáře Tábora. Do sestavy se dostal i Míra Svoboda. Ten vzal šanci za áčko za pačesy a odvděčil se také krásnou brankou. Zbytečnou chybou jsme pak darovali Táboru gól. Ve druhé třetině odstoupil Kuba Koukol, který dolečuje virózu. Soupeř začal hrát fyzický florbal a u mantinelů byla hra opravdu obtížná. V zádu vše jistil výborný Zídek, který předvedl i několik správných výběhů. Hattrick dovršil Vachoušek výbornou prací v brankovišti a potěšil přítomné divačky v ochozech. Třetina tak skončila 6:3. Ve třetí třetině jsme odpadli fyzicky a soupeř stahoval gólové manko. Hrálo se 3x15 minut, na to naši hráči nejsou zvyklí. V poslední minutě zkusil soupeř power play, ale i to mu nestačilo a my vyhráli 6:5. Po zápase se dali ještě nájezdy, kde jsme prohráli, protože soupeřův brankář alternativním stylem vychytal naše hráče.

Góly: 3x Vachoušek, Svoboda, Bouček, Koukol

S výkonem jsem velice spokojený a musím říct, že se už těšíme na Nisa Open, která pro nás odstartuje v pátek ve 14:30h s týmem FBC DDM Kati Kadaň. Ve skupině nás pak ještě čeká tým z Lomnice a Rtyně. Do týmu byl donominován Míra Svoboda. Na závěr chci poděkovat divákům za účast, kteří přišli v hojném počtu.

Trenér: Petr Vachtl

Sestava: Šimon Zídek – Adam Bouček, Tomáš Zeman, Daniel Dřízhal, Michal Vojtíšek – Radim Slunečko, Vojta Klápa, Jakub Koukol, Marek Vachoušek (C), Míra Svoboda, Jan Plášil a Jiří Helebrand