Dorostenky uhájily neporazitelnost

19.11.2018

Družstvo dorostenek vyjíždělo v sobotu 17. 11. 2018 po dvou domácích kláních ke čtvrtému a v letošním kalendářním roce poslednímu turnaji ve 3. lize dorostenek 3+1 do sportovní haly na Hlubočince s kompletním trenérským týmem. Poprvé k ostrým zápasům za klub vyjely i nové hráčky Veronika Bláhová a Karolína Svrčková.

Při celkovém počtu devíti hráček v poli zvolila trenérka rotaci dvou trojic holek se střídáním v nich v jednotlivých poločasech utkání tak, aby bylo udrženo vysoké zápasové tempo.

Družstva soupeřek tentokrát, až na žlutočerné Vosy, dorazila minimálně s šesti hráčkami v poli a tak se daly očekávat fyzicky náročnější zápasy, než při předchozích turnajích.

SK Florbal Benešov – FBK FAT PIPE Vosy Praha 7 : 1 (2 : 0 , 5 : 1)

Hráčky Vos přijíždějí na turnaje s malým počtem hráček. To však nahrazují vysokou agresivitou, mnohdy až za hranicí pravidel. Zápas bolel, ale nakonec z toho bylo pohodové vítězství.

SK Florbal Benešov – FBC Texas Longhorns 9 : 4 (5 : 0 , 4 : 4)

Ve druhé minutě vedení 2:0 a až do stavu 7:0 bezproblémový průběh. Nebýt následné ztráty koncentrace, mohlo být skóre mnohem vyšší.

SK Florbal Benešov – FBC Kralupy nad Vltavou 5 : 4 (2 : 2 , 3 : 2)

Naše hráčky si celý zápas nedokázaly poradit s výborně bránícím soupeřem. Žádný z týmů nevedl o více, než jedinou branku. V psychicky náročném závěru naše hráčky uhájily těsné vítězství.

Úspěšná podzimní část sezóny, kdy naše holky neztratily ve 12 zápasech ani bod při celkovém skóre 105 : 38, byla uzavřena společným obědem.

Sestava a počty gólů našich hráček:

Tereza Podoláková - Veronika Říhová (4), Kristýna Lapáčková (3), Barbora Bártová (3), Zuzana Šindelková (2), Sára Srdínková (3), Šárka Hubáčková, Denisa Hebíková (5), Karolína Svrčková, Veronika Bláhová (1).

Další turnaj 3. ligy dorostenek se koná 13. 1. 2019 ve sportovní hale v Králově Dvoře. Do té doby čekají holky tréninky a první lednový víkend účast na Prague Floorball Cup, kde si opět spolu zahrají v pěti v poli spolu s mladšími hráčkami klubu.

Slovo trenérky:

Každý turnaj, sice už hrajeme čtvrté kolo se stále stejnými protihráčky, je vždy na ostří nože. Jsem velice ráda, že se do týmu zapojily nové hráčky a podaly bojovný výkon. Teď k mému hodnocení, první dva zápasy byly ve vysokém tempu a dobré koncentraci naši holek, ve kterých jsme byly jasným favoritem už od prvních branek. Třetí zápas jsme polevily a měly jsme co dělat, abychom s konečným hvizdem slavily vítězství. Teď nás čeká příprava na lednový turnaj, který pro nás bude větším srovnáním v pětkovém florbalu a jiným soupeřkami, než se potkáváme v sezóně.

Děkujeme všem rodičům za podporu v zápasech i mimo něj a těšíme na rok 2019, který nám přinese nejen plno florbalových zážitků.

 

Autor: Milan Podolák

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Dorostenky uhájily neporazitelnost