Dorostenky odehrály poslední zápasy

22.4.2015

V neděli 19. 4. odehrály benešovské dorostenky poslední dvě utkání v letošní sezóně s úplně rozdílnými týmy. Poslední zápasy jsme si chtěli především užít a věřili jsme v jednu výhru. Tak se i stalo, a protože druhý a těžší zápas také dopadl herně dobře, sezónu jsme zakončili poměrně úspěšně!(Speciální článek o shrnutí celé sezóny bude vyvěšen na webu)

SK FLORBL BENEŠOV – FBC KLADNO      6:4

První dopolední zápas jsme odehráli s družstvem, nad kterým jsme v předchozím souboji vyhráli, proto se od nás očekával, jak od nás i od trenérů, stejný výsledek i tentokrát. Start utkání byl velice rychlý. Během prvních 20 sekund jsme vedli o gól a o čtyři minuty později se náskok zvětšil o dvě další branky. Po celý zápas si obě naše sestavy vytvářely zajímavé akce a dostávaly se do střeleckých pozic. Bohužel hned v první třetině jsme si zápas zkomplikovali třemi za sebou inkasovanými brankami a bylo tak srovnáno. Druhá třetina přinesla pouze navýšení skóre příznivé pro nás, ale hra byla pomalá a touha střelit míček do soupeřovy branky na obou stranách byla menší. Poslední část hry sice byla více běhavá, ale nebyl důvod při dostatečném náskoku ještě více presovat Kladno, když jsme si mohli šetřit síly na následující utkání s jinou florbalovou úrovní.

Branky (asistence): Rákosníková (Hašková), Marková (Jelínková), Hašková (Fischerová), Urbanová (Maříková), Urbanová (Maříková), Krčilová (Maříková)

Třetiny: 3:3, 1:0, 2:1

SK FLORBAL BENEŠOV -  TJ JM FAT PIPE CHODOV           4:16

Poslední zápas sezóny 2014/2015 jsme sice prohráli, avšak se vztyčenou hlavou a hlavně s úsměvem na rtech. Chodov je velmi kvalitní pražský tým, a když na jeho střídačce stojí vítězka z předešlého dne superfinále florbalu v trenérské pozici - motivace je to velká.  Od první do poslední sekundy zápasu to byl florbal plný pohybu, běhu, akce, jednoduše zcela opačný zápas než předchozí. Soupeř byl technicky daleko lepší, ale my jsme se nevzdávali tak lehce. Několikrát jsme měli velice dobré střelecké šance, k míčkům jsme dobíhali první, v čem spočívala zase naše síla a bojovnost, která nás sice ve druhé třetině na pár minut opustila, dokázala s naším výkonem také své. Clonění před chodovskou brankou se stalo klíčové pro vstřelení branek. Náš výkon nebyl vůbec špatný a věříme, že příští rok se mají i pražské týmy od nás na co těšit!

Branky (asistence): Fischerová (Filipová), Hašková, Marková (Jelínková), Marková (Urbanová)

Třetiny: 0:3, 1:7, 3:9

Sestava: Tereza Navrátilová, Kateřina Filipová, Monika Hašková, Denisa Fischerová, Hana Marková, Natálie Maříková, Michaela Rákosníková, Karolína Šimoníková, Alena Urbanová, Veronika Jelínková, Klára Krčilová

Hodnocení trenérů:  Na posledním turnaji nadstavby nás čekaly dva rozdílné týmy. Slabé Kladno a velice silný Chodov. V prvním zápase s Kladnem byl cíl i taktika jasná. Dát rychlé branky, užít si zápas a vyhrát s co nejvyšším rozdílem. Po šestnácti vteřinách už jsme vedli, což i nás trochu překvapilo, že hráčky vzaly náš předzápasový proslov tak vážně. Neuběhly ani 4 minuty a už jsme vedli 3:0. V tuto chvíli jsme si už byli zcela jisti, hlavně jeden z trenérů, že vyhrajeme a můžeme ukázat, jak umíme hrát florbal. Po několika chybách v obraně se zápas zkomplikoval. Ve druhé třetině se hráčky hledaly a nemohly najít recept na betonující Kladno. Hra byla velice ospalá a bez pohybu. Nakonec ve třetí třetině se povedlo několikrát trefit zařízení z větší vzdálenosti, když jsme nabádali obránkyně, aby střílely z dlouhých výběhů. Tři body se získaly, ale po skvělém nástupu, kdy jsme sehráli několik krásných akcí, jsme očekávali vyšší brankový rozdíl. Opět se prokázalo sportovní klišé: „Jednou nahoře, jednou dole.“ Druhý zápas nás čekal úplně jiný level. Chodov na nás vlétl, ale my naší tvrdou a běhavou hrou byli připraveni. Výborně zachytala také naše brankářka. Možná menším překvapením bylo, že jsme hráli velice dobře i v útočné fázi, kde jsme několikrát dost potrápili soupeřovu brankářku. Ve druhé třetině se bohužel dostali dvě branky za sebou a prokázala se tzv. „ženská psychika“. Během dvou minut jsme inkasovali 5 branek a některé z hráček byly na ručník. O přestávce jsme hráčky podpořili, že hrají dobré utkání, jen se musí psychicky sebrat. To se povedlo a ve třetí třetině jsme dokázali dát několik branek. Výsledek je relativně vysoký, ale pro nás je důležité, že můžeme všechny hráčky pochválit za dobrý výkon jak dopředu, tak dozadu. Také bych chtěl hráčky pochválit, jak do třetí třetiny nastoupil tým jako vyměněný a zase jezdil na plné obrátky. Musíme si totiž uvědomit, že náš soupeř má dvě pětky složené z hráček narozených v rocích 1998 a 1999. Náš tým je poslepovaný z několika ročníků. I z tváří diváků bylo poznat, že se nemůžou za výkony svých dcer stydět.