Dorostenky na prvním turnaji v Kralupech nad Vltavou dominovaly

10.10.2018

Družstvo dorostenek, které minulou sezónu trénovalo spolu s juniorkami a získávalo herní praxi vesměs v družstvech starších a mladších žáků a na přípravných turnajích v Liberci a Kutné Hoře, zahájilo své účinkování ve 3. lize dorostenek 3+1.

V sobotu, před sedmou hodinou, vyrazilo 8 děvčat spolu s početným trenérským a fanouškovským doprovodem do sportovní haly v Kralupech nad Vltavou na první z celkem osmi turnajů této věkové kategorie, při kterých se bude pravidelně utkávat čtveřice týmů.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první soutěžní turnaj v čistě dívčím složení, tak hráčky nevěděly, co od turnaje mohou čekat a jak dopadne jejich herní srovnání s ostatními družstvy.

Od prvního vhazování však naše holky ukazovaly, že své soupeřky převyšují v rychlosti, individuálních schopnostech, kvalitě střelby i souhře dvojic a trojic hráček. Skóre na naší straně utěšeně narůstalo, nervozita na střídačce a v hledišti opadala a všichni se předváděnou hrou bavili. Ve třetím zápase si poslední minutu holky dokonce nechtěně vyzkoušely hru ve čtyřech hráčkách v poli při zranění naší jisté brankářky.

 

Přehled výsledků našeho týmu:

-          SK Florbal Benešov – FBK FAT PIPE Vosy Praha 18 : 3 (5 : 3 , 12 : 0)

-          SK Florbal Benešov – FBC Texas Longhorns 13 : 5 (7 : 2 , 6 : 3)

-          SK Florbal Benešov – FBC Kralupy nad Vltavou 11 : 2 (7 : 2 , 4 : 0)

 

Sestava a počty gólů našich hráček:

Tereza Podoláková – Sára Srdínková (2), Kristýna Lapáčková (6), Šárka Hubáčková (2), Tereza Šimoníková (9), Eliška Podoláková (8), Barbora Bártová (6), Denisa Hebíková (9)

Hodnocení trenérky:

Začátky sezóny jsou vždy nervózní, ale v našem případě jsme nikdo nevěděli, co nás čeká. Hned od první minuty a vytvořených vyložených brankových příležitostí našich děvčat jsme ukázaly, jakou hrou se chceme po zbytek sezóny prezentovat a postupnými kroky se zlepšovat a zlepšovat. Děkuju děvčatům, za jejich odhodlání a nadšení nejen do zápasu, ale i do tréninků, které jsou hlavním předpokladem pro zlepšování. Rádi bychom také poděkovaly rodičům, za podporu, jelikož utváří úžasnou atmosféru v hledišti i mimo něj.

 38462790_1374892432643592_4175331858143248384_n.jpg

Příští turnaj se koná v sobotu 20. 10. 2018 v Benešově v hale ZŠ Jiráskova. Zveme všechny příznivce, aby svou účastí naše holky podpořili v jejich výkonu.

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Dorostenky na prvním turnaji v Kralupech nad Vltavou dominovaly