Dorostenkám se povedlo druhé kolo soutěže

12.10.2015

Dne 11. 10. hrály v Mladé Boleslavi dorostenky druhé kolo soutěže. Nastoupily v oslabené sestavě, ale na jejich výkonu to nebylo znát. Tento den se také potvrdilo pravidlo, že slabší týmy donutí naše hráčky k viditelně horším výkonům a naopak.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBK FAT PIPE VOSY PRAHA      14:7

První zápas byl zpočátku velmi dramatický. Do čtvrtých gólů obou týmů musel Benešov dotahovat, avšak hráčky z Benešova se oklepaly z ne příliš vydařeného začátku a dokázaly hru otočit na svojí stranu a hokejky. Hra protihráček stála pouze na třech šikovných děvčatech, ale to nestačilo jako strategie na celý zápas.

Branky (asistence): Rákosníková, Rákosníková, Jelínková (Mi. Hašková), Jelínková (Krčilová), K. Šimoníková (Jelínková), Krčilová (Mo. Hašková), Maříková (Mo. Hašková), K. Šimoníková, Rákosníková (Krčilová), Jelínková, Mi. Hašková (T. Šimoníková), Krčilová (Maříková), K. Šimoníková, Krčilová

Třetiny: 5:4, 3:2, 6:1

SK FLORBAL BENEŠOV – FAT PIPE CHODOV        6:10

Druhý zápas skončil sice v zápise prohrou, ovšem troufám si tvrdit, že holky vyhrály na celé čáře! Dorostenky nastoupily proti sebevědomému týmu z Prahy, který je podcenil, a hra byla vyrovnaná po celý zápas, ikdyž si to soupeřky nedokáží dodnes přiznat. Benešandy nechaly na hřišti svojí bojovnost, energii a vše, co v nich bylo. Předvedly skvělý výkon a také to, že dokáží změřit vyrovnané síly i s pražskými soupeřkami. Klobouk skláníme také před bezchybnou brankářkou Anet Juráskovou! Všem našim florbalistkám patří velká poklona!

Branky (asistence): Maříková (Rákosníková), Rákosníková, Rákosníková, Mi. Hašková (K. Šimoníková), Mi. Hašková (Rákosníková), K. Šimoníková

Třetiny: 3:3, 0:3, 3:4

Sestava: Anet Jurásková, Míša Hašková, Míša Rákosníková, Monča Hašková, Terka Šimoníková, Kája Šimoníková, Natka Maříková, Verča Jelínková, Klárka Krčilová

Komentář trenérů: „Oproti zápasům na domácí půdě nás čekaly těžší soupeřky. Do prvního zápasu jsme šli s jasným cílem, vyhrát. To se nám povedlo, ale zápas byl hlavně v první třetině velice slabý. Soupeř betonoval a my nevěděli, jak se prosadit. Ve druhé třetině se skóre přehouplo na naši stranu a pak se zápas kontroloval. Dovolím si říct, že jsme utrpěli vítězství. Druhý zápas nás čekal asi nejsilnější soupeř v naši skupině, pražský Chodov. Ten nastoupil ve třech pětkách, my měli pouze 8 holek do pole. První třetinu jsme velice sebevědomého soupeře zaskočili a třetina skončila 3:3. Ve druhé třetině začal hrát Chodov pouze na dvě pětky. Zápas jsme nakonec prohráli 10:6, ale musím všechny pochválit za odvedený výkon. Velice jsem byl spokojený s naší produktivitou a naší brankářkou Anetou Juráskovou, která výborně zachytala. Těšíme se na další zápasy a věříme, že druhý zápas potěšil i diváky na tribuně."