Dorostenci se představili na domácí půdě

10.10.2016

První dva zápasy sezóny se našemu týmu výsledkově vůbec nepovedly. V Unihoc Aréně jsme prohráli s Tatranem Střešovice 12:2 a s Mladou Boleslaví 13:4. Tyto výsledky radikálně změnily tréninkové jednotky, aby se na domácí půdě podobné výsledky neopakovaly.

SK Florbal Benešov vs. ACEMA Sparta Praha   5:9

Zápas začal ve vysokém tempu na obou stranách. Do vedení se nakonec dostal náš tým, když se poprvé v dresu dorosteneckého týmu prosadil Tomáš Zeman, který krásnou střelou otevřel skóre. Hned v zápětí vybojoval z brejku Vachoušek nájezd a náš kapitán Adam Bouček ho s přehledem proměnil. V zápětí se bohužel dvakrát prosadil i soupeř a skóre v prvni třetině skončilo 2:2. Na začátku druhéčásti se dostala poprvé Sparta do vedení. Naštěstí specialista na Spartu Koukol brzy srovnal střelou "pod klacek". Zápas pokračoval dále ve vysokém tempu. Gól dal opět Bouček a Petr Vyhnal a dostali jsme se do vedení 5:4. Vachoušek stále vyhledával brejky a vybojoval další nájezd. Sparta vyměnila brankáře, do branky se postavil Čermák. Bouček s přehledem proměnil, bohužel k překvapení všech v hale byl gól neuznán za údajné vrácení se. Pak přišel zlomový moment zápasu, naše přesilovka. Ve chvíli, kdy jsme mohli jít do dvougólového vedení, Sparta dvakrát udeřila v oslabení. Ve třetí třetině jsme zkusili změnit útočnou formaci, bohužel ani to nepomohlo a obdrželi jsme tři branky a tento vyrovnaný zápas získala pro sebe Sparta.

Góly: Zeman, Bouček, Koukol (Bouček), Bouček (Švarc), Vyhnal (Zeman)

SK Florbal Benešov vs. Fbš Bohemians DDM Praha 7    3:6

Druhý zápas nás čekal jeden z aspirantů na mistry republiky v kategorii dorostenců. Do branky premiérově nastoupil Karel Hodík. V první zápas chytal výborněŠimon Zídek, ale náš realizační tým byl rozhodnutý dát oboum brankářům stejnou zápasovou zátěž. Hodík hned na začátku zápasu předvedl, že je na tyto zápasy připravený a předvedl několik výborných zákroků. Bohužel v osmé minutě se dostala do vedení Bohemka. Brzy na to se nechal vyloučit zbytečně hostující Forman. My přesilovku nevyužili a opět jsme měli problémy. Marek Vachoušek, palič prvního zápasu, chtěl potvrdit svou vizitku kanonýra a to se mu povedlo náramně. Po skvělém důrazu za brankou vybojoval míček, oběhl branku a vyrovnal na 1:1. Bohemka byla více na míčku, ale my je k ničemu nebezpečnému nepouštěli a když ano, jistil to Hodík. Ve druhé třetina Bohemka vstřelili dvě branky a odskočila nám. Brzy na to se opět připomněl Vachoušek. Brankář Hodík výborným výhozem za obranu vybídl Vachouška ke skórování. Bohužel hned za minutu klokani odskočili opět na dvougólové vedení a skóre bylo před třetí třetinou 4:2. Ve třetí třetině jsme nejdříve inkasovali, ale Vachoušek zkompletoval hattrick a skóre bylo 5:3 a my se rozhodli pro power play. To se nepodařilo a soupeř nás brzy potrestal. Zápas skočil 6:3, ale náš výkon byl odměněn velkým potleskem diváků, kterým děkujeme za početné zastoupení!

Góly: Vachoušek, Vachoušek (Hodík), Vachoušek (Bouček)

Jsme bez bodu, ale s top týmy se snažíme hrát aktivní florbal. Oproti předchozímu turnaji bylo vidět obrovské zlepšení a na každé turnaje budeme jezdit ve třech pětkách. Budeme dál tvrdě trénovat a výhry na příštím turnaji určitě přijdou, kde změříme síly s Kladnem a Black Angels. Dík patří ještě za bezproblémové pořádání Terce Dřízhalové, Hance Markové, Kačce Filipové a Honzovi Janešovi.

Sestava: Šimon Zídek, Karel Hodík - Adam Bouček (C), Tomáš Zeman, Michal Vojtíšek, Albert Pulpán - Jan Vyskočil, Radim Slunečko, Marek Vachoušek, Jakub Koukol, Petr Vyhnal, Jan Pavlíček, Vojta Pavlíček, Vojta Klápa, Matěj Švarc, Mirek Svoboda a Šimon Hřebecký

Trenér: Petr Vachtl

Manažer týmu: Jindřich Slunečko st.

Trenér přesilovek a oslabení: Michal Švarc