Do Benešova zavítali Štíři z Budějovic

6.9.2016

V neděli 4. 9. se v 16:00 v ZŠ Jiráskova hrálo 2. kolo Poháru České pojišťovny, ve kterém florbalisté Benešova vyzvali tým FBC Štíři České Budějovice.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE             1:6

Papírovým favoritem byl v tomto utkání jihočeský tým, který hraje druhou ligu. Naši borci však na nedávném turnaji Czech Open tento zkušený tým dokázali porazit.

Téměř padesát diváků očekávalo velmi zajímavé utkání plné branek. V úvodní třetině se zdálo být utkání velmi vyrovnané. Tempo odpovídalo očekávání, branky však nepadaly. Na obou stranách bylo několik příležitostí skórovat, ale brankáři obou celků byli proti. Bohužel čtyřicet vteřin před koncem první části se Štírům podařilo vstřelit branku a do šatny odcházeli s jednobrankovým vedením.

Ve druhé třetině byl vyloučen Hráč Martin Jaeger, a domácí florbalisté se museli bránit početní výhodě hostů. Benešov si v dalších minutách dokázal vytvořit několik pohledných akcí, ani jedna však brankou neskončila. Naopak se třikrát povedlo skórovat Budějovicím. Po konci druhé třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 0:4.

V závěrečné části neměl Benešov co ztratit. Dokázal přiložit pod kotel a svého soupeře dostat pod tlak. Střelecké pokusy však neustále končily na hostujícím brankáři či několikrát na brankové konstrukci. V čase 48:55 štíři odskočili dokonce na náskok pěti branek. Jiskřičku naděje však záhy vykřesal kapitán Pícha, který se dovedl trefit přesně za tyč. Na tuto branku odpověděli bohužel i hosté gólem. Benešov se snažil, jak to jen šlo, ale výsledek 1:6 byl konečný. Konečné je tedy i účinkování žlutomodrých v letošní pohárové soutěži.

Komentář trenéra domácích Martina Mičla: „Narazili jsme na silného soupeře, který hrál rychlý a agresivní florbal. Bohužel až ve třetí třetině jsme dokázali soupeře přehrát a hrát florbal, který jsme chtěli hrát po celý zápas. Myslím si, že výsledek 1:6 nevypovídá přímo dění na hřišti. Hráčům a soupeři děkuji za skvělý zápas.“

Sestava Benešova:  Lukáš Brož, Matěj Moravanský, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Patrik Mareš, Patrik Houštecký, Marek Garreis, Kryštov Garreis, Jindřich Slunéčko, Luboš Příkop

Trenér: Martin Mičlo