Další tři důležité body pro juniorky

13.1.2013

Pořádající tým z Českých Budějovic zajistil volnou halu až ve Strakonicích. Benešovské juniorky čekaly dva týmy, se kterými se ještě v této sezóně nepotkaly, a to Nové Strašecí a pražské Elite.

TJ Sokol Nové Strašecí - SK Florbal Benešov  3:6 (2:3, 1:3, 0:0)

Proti Strašecím chtěl Benešov bodovat a neztratit tak kontakt s horní polovinou tabulky. Soupeř byl velkou neznámou a nikdo netušil, co od něj lze čekat. Proto děvčata od Konopiště nastoupila do zápasu s cílem nic nepodcenit.

Začátek utkání se vyvedl zejména oběma hrotům, když po dvou minutách zúročila svůj důraz Němcová, která při napadání sebrala soupeřce míček a otevřela skóre. Za minutu vystřelila Perná a odražený míček, skákající po malém brankovišti, doklepla do do sítě Amerlingová. Třetí gól do sítě Strašecí padl v benešovské přesilovce, když nejdříve soupeřky zahrozily z brejku, který zlikvidovala brankářka Červová, a z následujícího protiútoku potrestala chybu soupeřek opět Amerlingová.

Děvčata jakoby si již byla jistá svým vítězstvím a v druhé polovině úvodní třetiny polevila z pozornosti a důrazu, a dovolila soupeřkám snížit na rozdíl jediné branky.

Ve druhém dějství hráčky ve žlutomodrém opět získaly svůj náskok, když se v přesilovce trefila Heralová, následně po ní Perná a Hrabětová. Strašecí v polovině zápasu ještě upravilo poměr branek na konečných 3:6. Po zbytek utkání byl sice míček převážně na benešovských hokejkách, ale k žádné změně stavu nedošlo.

Góly (asistence) Benešova: Němcová, Amerlingová, Amerlingová (Perná), Heralová (Pokorná), Perná (Polívková), Hrabětová (Němcová).

Přesilovky 1:4, využití 1:2

SK Florbal Benešov - Elite Praha Future DDM Praha 6  3:8 (1:2, 2:3, 0:3)

V zápase s Elite chtěla benešovská děvčata překvapit, ale to se jim nepodařilo. Elitky otevřely skóre již po 35-ti vteřinách utkání, když celou obranou prokličkovala kapitánka Šindelářová. Benešov odpověděl za minutu při své přesilovce, když vyrovnávací gól padl z hole Perné. Elite mělo více ze hry, přesto se Benešandy nevzdávaly a snažily se hrozit z brejků. První dějství však skončilo vítězně pro hráčky z Prahy 2:1.

Druhá třetina začala téměř jako podle kopíráku. Elite hned v první minutě navýšilo na  3:1, snížení přišlo opět za minutu a opět v přesilovce, která trvala pouhé čtyři vteřiny. To ze standardky Perná nabila Pokorné a ta nekompromisně prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Elitky však opět odkočily o dvě branky a i když se Perné znovu podařilo snížit, byl průběžný stav po dvou třetinách 3:5. Benešovským hráčkám se velmi dobře dařilo znepříjemňovat hru zejména své bývalé spoluhráčce Bedlekové, která si nervy chladila na své hokejce, kterou opakovaně při střídání zahazovala na střídačku. I to bylo zřejmě důvodem, že ji na část zápasu trenér Elite Velechovský nechal sedět.

V závěrečné části zápasu již Benešovu zřejmě docházely síly a tak si Elite v klidu pohlídalo své vítězství, když přidalo další tři góly do benešovské sítě.

"V obou zápasech potěšilo zejména nasazení a chuť do hry, pozitivním bylo i využití čtyř přesilovek ze šesti, což vůbec není u benešovských týmů obvyklé," hodnotil po turnaji výkon svých svěřenkyň trenér Svoboda.

Góly (asistence) Benešova: Perná, Pokorná (perná), Perná (Kalinová)

Přesilovky 2:1 (využití 2:1)

Sestava Benešova: Červová, Amerlingová, Kalinová, Majerová, Němcová, Chmielová, Perná, Pokorná, Heralová, Hrabětová, Polívková, Hejzlarová

trenér: Olda Svoboda

vedoucí týmu: Luděk Červ