Další tři body pro veterány

1.12.2013

Na turnaji hraném až u západních hranic se benešovští veteráni utkali se soupeři z Dobřan a poté z Lovosic. Jakýkoliv bodový zisk byl brán za úspěch.

TJ Dobřany - SK Florbal Benešov  3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Benešov vlétl na svého soupeře hned od začátku, zatlačil ho do hloubi jeho poloviny, ovšem veškré střelecké pokusy vyzněly naprázdno. Naopak v polovině páté minuty ze své ojedinělé akce trestaly Dobřany, které tak otevřely brankový účet. Za půlminutu však zaúřadovalo duo Suk - Čížkovský, a druhý jmenovaný srovnal stav na 1:1. Přes šance zejména na benešovských holích se brankový podíl do přestávky neměnil.

Druhé dějství načal hned po čtyřiceti vteřinách Baloun zužitkováním přesného pasu od Fifky. A když pak v minutě osmé přidal další branku Bernas, zdálo se, že soupeř bude na kolenou. Opak byl pravdou. Do druhé sirény stačily Dobřany snížit na rozdíl jediné branky a dostaly se tak opět do zápasu.

S vidinou na vyrovnání se do žlutomodrých zakousl jejich soupeř a snaha o srovnání stavu se mu vyplnila v páté minutě závěrečné třetiny. Benešov však přiložil pod kotlem a strhl vedení střelou Čížkovského opět na svou stranu. Dobřany ještě minutu a půl odvolali brankáře a zkusili hru v šesti hráčích v poli, ale tento pokus o vyrovnání ztrestal střelou do prázdné branky Baloun.

Mínusem byly dvě nevyužité benešovské přesilovky.

Branky (asistence) Benešova: Čížkovský (Suk), Baloun (Fifka), Bernas (Baloun), Čížkovský (Baloun), Baloun

SK Florbal Benešov - ASK Lovosice-LFP   1:6  (0:1, 1:2, 0:3)

Lovosice byly jiným soupeřem, než Dobřany. Jejich útoky byly nebezpečnější, obrana lépe organizovaná. Přesto Benešov dvě třetiny stačil držet krok.

Jedinou branku první třetiny vstřelil hráč Lovosic, který míček přesně zacílil ke vzdálenější tyčce svatyně brankáře Červa. Snahy benešovských hráčů vyzněly naprázdno, stejně jako projektily soupeře.

Ve druhé třetině se přiostřilo a začalo se i vylučovat. Benešov své přesilovky nevyužil, ovšem ve vlastním oslabení, kdy byl vyloučen Čížkovský, utekl Bernas a vyrovnal. Lovosice však svou pokračující přesilovku využily a vzali si tak vedení na svou stranu. V sedmé minutě byl faulován benešovský hráč v gólové šanci,  a rozhodčí nařídili trestné střílení. Proti Balounově nájezdu byla však branková konstrukce a tak k vyrovnání na 2:2 nedošlo. Následnou přesilovku Benešov opět nezužitkoval, naopak další gól padl z hole lovosického hráče.

Do třetí třetiny nastoupil žlutomodří veteráni bez Zrna a Balouna, kerý musel odjet za rozhodcovskými povinnostmi do Chomutova. Oslabený tým již nedokázal vzdorovat zlepšujícímu se soupeři a inkasoval ještě třikrát.

Gól (asistence) Benešova: Bernas (Zrno)

Sestava Benešova: Červ, Podhola, Fifka, Kříž, Zrno, Vojanec, Bernas, Suk, Čížkovský, Baloun, Dvořák