Benešovu utekly body

23.10.2017

Benešov se o víkendu vypravil ke dvěma utkáním. V sobotu odjel do Zruče nad Sázavou, kde jsou doma kutnohorští florbalisté. V neděli změřili naši florbalisté síly s pražským Olympem v Kunraticích.

FBC KUTNÁ HORA - SK FLORBAL BENEŠOV          6:5

Zápas týmů ze středu tabulky bylo velmi očekávané střetnutí. Tato vzájemná utkání mají většinou silné emoce a náboj.

Od úvodního hvizdu se začalo dařit benešovským florbalistům. Skóre otevřel Garreis po přihrávce Tůmy. Právě druhému z jmenovaných se poté povedlo skvělou střelou přes obránce navýšit vedení. Ani Kutná Hora však nezůstala pozadu a dokázala si vytvořit několik šancí. Jedna z nich skončila v benešovské síti. Do konce první části se však ještě dokázal trefit opět Tůma a další gól přidal kapitán Pícha. Žlutomodří si tak vytvořili slibný náskok do další třetiny.

V té se florbal „přeléval“ ze strany na stranu. Naší obraně se dařilo dobře bránit soupeře a také brankář Brož předvedl několik důležitých zákroků. Když už se zdálo, že druhá třetina skončí bez branek, domácí udeřili a snížili na 2:4.

Závěrečná třetina tedy slibovala opravdu dobrou podívanou. Bohužel tato část se Benešovu nepovedla. Domácí v úvodu této třetiny dokázali využít přesilovou hru a necelé dvě minuty na to srovnat po trestném střílení. Utkání tak začínalo od začátku. V padesáté minutě domácí obrátili vývoj utkání a získali vedení na svou stranu. Necelé tři minuty před koncem se po chytré nahrávce prosadil Vojtíšek a bylo opět srovnáno. Patnáct sekund na to, však soupeř opět odskočil do vedení. Benešov reagoval hrou v šesti, branku se však již našim borcům vsítit nepodařilo a tak odcházejí z tohoto utkání bez bodu.

Třetiny: 1:4, 1:0, 4:1

Branky (asistence) Benešova: Kryštof Garreis (Petr Tůma), Petr Tůma (Pavel Hýbek), Petr Tůma (Kryštof Garreis), Tomáš Pícha (Ondřej Benačan), Miloš Vojtíšek (David Lukáš)

FBK OLYMP PRAHA - SK FLORBAL BENEŠOV        9:7

V nedělním utkání Benešov odcestoval do pražských Kunratic k zápasu s týmem Olympu. Utkání bylo pro diváky atraktivní hned od začátku. Branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Skóre otevřel Kryštof Garreis. Soupeř však o necelou minutu později srovnal na 1:1. V sedmé minutě pražský tým využil přesilovou hru a ujal se vedení. Před sirénou označující konec první třetiny prostřelil domácího brankáře benešovský Lukáš a bylo opět srovnáno.

V úvodu druhé části hosté dokázali využít svojí přesilovou hru, když skvělou střelou vymel všechny pavučiny v horním růžku domácí branky Vorel. Byl to zápas opravdu jak na houpačce, protože o tři minuty později bylo opět srovnáno na 3:3. Do šatny se po druhé třetině odcházelo za stavu 5:7. Za naše borce se ještě dokázal prosadit dvakrát Vorel, Tůma a Pícha. Vorel tedy oslavil své narozeniny hattrickem.

Benešovský stroj se však v závěrečné třetině začal trošku „zadrhávat“. Žlutomodrým se nepovedlo využít ani jednu ze čtyř přesilových her. To domácí dokázali svoji hrou postupně srovnat stav na 7:7. V 58. minutě se Olympu povedlo odskočit do jednobrankového vedení a o necelých 30 vteřin později proměnili domácí nařízené trestné střílení. Benešov zkoušel hru v šesti, ani ta však již nepomohla. Naši florbalisté opět přišli o body v závěru utkání.

Třetiny: 2:2, 3:5, 4:0

Branky (asistence) Benešova:  Kryštof Garreis (Petr Tůma), David Lukáš (Ladislav Vorel), Ladislav Vorel (David Lukáš), Petr Tůma, Ladislav Vorel (Petr Tůma), Ladislav Vorel (David Lukáš), Tomáš Pícha (David Lukáš)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Petr Tůma, Ondřej Bartůšek

Komentář trenéra Mičla: „Oba zápasy měly stejný průběh. První dvě třetiny jsme hru kontrolovali a výsledkově byli lepší. Bohužel třetí třetiny pro nás byly přímo katastrofální. Nezbývá než se zaměřit na naše chyby a v trénincích se je snažit odstranit.“