Benešovu uteklo play off o krůček

15.3.2017

O víkendu první tým Benešova odcestoval k posledním dvěma utkáním základní části své Divize. V sobotu žlutomodří navštívili Mladou Boleslav a v neděli se představili v hale v Kunraticích s týmem pražského Startu98 „B“.

FLORBALOVÁ AKADEMIE MB - SK FLORBAL BENEŠOV           4:5p

Benešov věděl, že naděje na postup do play off stále žijí. Bylo však nezbytné vyhrát obě utkání a čekat na zaváhání jiných týmů.

Značně posílený tým Mladé Boleslavi v posledních kolech trápí i nejlepší celky soutěže. I dnes to mělo být stejné. Benešov se ujal vedení brankou Slunéčka. Soupeř však dovedl srovnat. Zcela jistě by bylo skóre jiné, kdyby v bráně žlutomodrých nebyl skvěle chytající Brož. Do konce první části se již skóre neměnilo.

Hned v počátku druhé třetiny se hráči Florbalové akademie ujali vedení. Ve třicáté minutě se dokázal v přesilové hře prosadit Bartůšek a stav tak srovnat. Následovalo několik okamžiků, kdy „benešákům“ zatrnulo. Domácí si vytvořili několik gólových šancí. Ty však končili na již zmiňovaném Brožovi. Několik vteřin před sirénou druhé třetiny dovedl skórovat opět Slunéčko a poslal tak Benešov do jednobrankového vedení.

V závěrečné části se domácím povedlo opět srovnat. Do konce druhé třetiny bylo k vidění několik opravdu povedených akcí, ty však končili na dobře chytajících brankářích. I tak se ještě zavlnila síťka jak za gólmanem domácích, tak i za naším Brožem. Základní hrací doba tak svého vítěze neurčila. Následovalo prodloužení. V tom se po necelých dvaceti vteřinách hry prosadil fantom Tůma. Benešov tak přivezl z města automobilů dva body.

Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1, 0:1

Branky (asistence) Benešova: Jindřich Slunéčko (Ondřej Benačan),  Ondřej Bartůšek (Petr Tůma),  Jindřich Slunéčko (Ondřej Bartůšek),  Ladislav Vorel (Petr Tůma),  Petr Tůma (Ladislav Vorel)

FBC START 98 „B“ – SK FLOBRAL BENEŠOV         5:9

Nedělní utkání nemuselo být poslední v této sezóně. Benešov věděl, že je však nezbytné vyhrát. Hned v úvodu se dokázal trefit Benačan. Soupeř srovnal v patnácté minutě. Následně se však prosadila fungující souhra mezi Vorlem a Tůmou. Stav 1:2 se už do konce první části neměnil.

Ve druhé třetině nepříliš početná návštěva diváků mohla vidět nejen povedené šance na obou stranách, ale také dobré výkony gólmanů. Benešovu se v této části povedlo dostat do vedení 2:4 po brankách Bartůška a Tůmy.

Závěrečná třetina byla plná zvratů a hlavně vstřelených branek. Domácím se povedlo srovnat a dokonce se ujmout vedení 5:4. Pak začal opět dobře pracovat benešovský stroj. Nejprve srovnal „špílmachr“ Lukáš, dvakrát se trefila vycházející hvězda Slunéčko, a skvělou souhru opět předvedl Vorel s Tůmou. Fantom Tůma ještě pečetil na konečných 5:9. Benešov tak toto utkání dokázal celkem s přehledem ovládnout a připsal si tak tři body.

Ostatní výsledky však Benešovu nepřáli a tak naši florbalisté skončili pouhé tři body od play off Národní ligy.

Třetiny:  1:2, 1:2, 3:5,

Branky (asistence) Benešova: Ondřej Benačan (Pavel Hýbek),  Petr Tůma (Ladislav Vorel, Ondřej Bartůšek (Patrik Velcl),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  David Lukáš (Ladislav Vorel),  Jindřich Slunéčko (Ondřej Bartůšek),  Ladislav Vorel (Petr Tůma),  Jindřich Slunéčko (Petr Tůma),  Petr Tůma

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Hýbek, David Lukáš, Petr Tůma, Ladislav Vorel, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Jindřich Slunéčko, Patrik Velcl, Ondřej Benačan

Trenér: Martin Mičlo

Rádi bychom poděkovali všem fanouškům za podporu při domácích i venkovních utkáních a doufáme, že nám zachováte přízeň i v následujících sezónách.