Benešovský „lazaret“ se rozloučil se sezónou v domácím prostředí

7.3.2016

Naše první mužstvo o víkendu odehrálo poslední dvě utkání v sezóně. Do posledního kola Benešov bojoval o zajímavé umístění. Prověřit naše florbalisty přijel aktuálně druhý tým soutěže Fortel TJ Sokol Kobylisy a v neděli SSK KSB Future Barrandov.

SK FLORBAL BENEŠOV – FORTEL TJ SOKOL KOBYLISY                      7:8p

Tento hrací víkend to už před zápasem nevypadlo s benešovským týmem nejlépe. Několik hráčů se ke konci sezóny zranilo. Ani to však není vše. Téměř celé mužstvo se potýkalo se zdravotními komplikacemi. Neměli bychom se ptát kdo je nemocný. Správná otázka je, kdo je zdravý? J

Benešov i tak vlétl do utkání, jak to umí a velmi rychle si žlutomodří vytvořili gólovou šanci. Bohužel ten, kdo udeřil první, byly Kobylisy. Naši florbalisté srovnali gólem Jaegra. Následně Kobylisy opět odskočily na rozdíl branky. Benešov byl dvakrát vyloučen a soupeř početní převahu dokázal využít. V sedmnácté minutě však opět expres Jaeger snížil na 3:2.

Ve druhé části se ještě ani nezačalo pořádně hrát a Vojtíšek srovnává na 3:3. Kobylisy však ukázaly své zkušenosti a potrestaly dvakrát po sobě benešovské chyby v defenzívě. Benešov si vytvářel velké množství příležitostí, ty však končily vedle branky nebo na bránících hráčích. Přesilovou hru žlutomodrých využil Hýbek, když poslal pražskému brankáři krásný pozdrav v podobě nechytatelné „pumelice“. Do konce druhé třetiny se ještě skóre měnilo na straně Kobylis a do šatny se odcházelo tedy za stavu 4:6.

Stejně jako druhá třetina začala i ta třetí. Hned v první minutě snížil opět na rozdíl jedné branky Pícha. I tentokrát si však pražští dokázali rychle vrátit své dvoubrankové vedení. V tuto chvíli se již projevila početná návštěva fanoušků, kteří hnali Benešov. V čase 51:14 se prosadil plně rozjetý expres Jaeger po fantastické kombinaci a minutu na to srovnává nezastavitelný Vorel. Benešov dále stupňoval tempo, bohužel slibné střely končí pouze na brankové konstrukci. Diváci ženou Benešov neustále vpřed. Základní hrací doba však končí smírně 7:7. V následném prodloužení Kobylisy vstřelily branku a nakonec si připíší druhý bod právě oni. Je třeba však vyzdvihnout skvělý výkon celého mužstva Benešova a jeho fanoušků.

Branky (asistence) Benešova:Martin Jaeger (Petr Vachtl), Martin Jaeger (David Lukáš), Miloš Vojtíšek (Martin Jaeger), Pavel Hýbek (Ondřej Bartůšek), Tomáš Pícha, Martin Jaeger (Ladislav Vorel), Ladislav Vorel (Ondřej Bartůšek)

Třetiny: 2:3, 2:3, 3:1, prodloužení 0:1

SK FLORBAL BENEŠOV – SSK KSB FUTURE BARRANDOV                      4:7

Nedělní utkání bylo právě to poslední v letošní sezóně a Benešov se rozhodně chtěl loučit vítězně.

Pražský celek se v celé soutěži prezentuje kombinační hrou a ani toto utkání nebylo rozhodně výjimkou. Hosté se již ve třetí minutě ujali vedení po parádní střele. V deváté minutě odskočili na vedení dvou branek a za nedlouho to mohlo vypadat ještě hůře, kdyby benešovský fantom Brož nepředvedl zákrok z lexikonu kouzel. I benešovský Jaeger chtěl ukázat co umí a nekompromisní střelou snižuje na 1:2. Pražský celek navyšuje záhy svoje vedení opět na dvě branky. Do konce první třetiny se však žlutomodrým povedlo srovnat po gólech Hýbka a Velcla.

Ve druhé části byli diváci svědky rychlého florbalu a „pouze“ dvou gólů. Ten vedoucí vstřelil Jaeger po skvělé souhře s Vorlem. Bohužel Benešov si užil vedení jen deset vteřin. Soupeř srovnává. Trestné střílení nařízené za faul na Jaegra bohužel tentýž hráč neproměnil a tak i na konci druhé části byl stav nerozhodný 4:4.

Ve třetí třetině se lámal chleba. Naši florbalisté si vytvářeli brankové příležitosti, ale do sítě se míček dostat nepodařilo. To pražský celek byl úspěšnější a odskočil do vedení o jeden gól. Benešov se snaží co to jde, ale opět chybí trošku pověstného štěstíčka. To Future dokázal v čase 58:31 navýšit na 4:6. Benešov si bere oddechový čas a zkouší hru v šesti. Ani to však nezabírá a soupeř ještě upravuje na konečných 4:7.

Branky (asistence) Benešova:Martin Jaeger (Ladislav Vorel), Pavel Hýbek (Patrik Mareš), Patrik Velcl (Ondřej Bartůšek), Martin Jaeger (Ladislav Vorel)

Třetiny: 3:3, 1:1, 0:3

Sestava Benešova:  Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Patrik Velcl, Patrik Mareš, Patrik Houštecký

Benešov se tak loučí s premiérovou divizní sezónou osmým místem. Nepřeberné množství získaných zkušeností se zcela jistě zúročí v příští sezóně. Rádi bychom poděkovali za podporu našim partnerům a městu Benešov. Velké díky za celou uplynulou sezónu patří také naším fanouškům, kteří nás podporovali na domácích, ale i venkovních utkáních. Děkujeme!

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Benešovský „lazaret“ se rozloučil se sezónou v domácím prostředí