Benešovské „céčko“ naplno bodovalo

22.2.2016

SK FLORBAL BENEŠOV C – FORTEL TJ SOKOL KOBYLISY C          4:3

Ve Stochovské hale se střetly týmy, které od sebe dělil pouhý bod. Vše tedy nasvědčovalo k dramatickému utkání.

Benešov nebral na miniaturní rozdíl v tabulce ohledy a začal hned od začátku velmi aktivně. První se trefil Houštecký, když po uvolnění přes bránícího hráče vymetl šibenici. Chvilku po něm se dostal ke slovu Mareš, který nejprve obešel několik bránících hráčů a následně obkroužil branku a nekompromisně zavěsil. Rychlé vedení, ale bylo pro Benešov kontraproduktivní, jelikož soupeř dokázal snížit ještě v první třetině.

V druhé třetině se pokusili žlutomodří ihned odskočit a po 34 vteřinách se nejlépe zorientoval Mareš, který uklidil míček k tyči branky. Bohužel soupeř se nenechal nic líbit. Postupně dokázal srovnat. Do třetí třetiny se tedy šlo za nerozhodného stavu 3:3.
V této části již ani jeden tým nechtěl udělat chybu a tak byla hra opatrnější z obou stran. Jediný střelec poslední části byl Houštecký, který se dokázal prosadit ukrytou střelou. Toto skóre se do konce zápasu již nezměnilo, a tak si Benešov připsal vybojované a zasloužené 3 body.

Branky (asistence) Benešova: Houštecký (Hromasová), Mareš (Houštecký), Mareš (Hromasová), Houštecký (Hromasová)

Třetiny: 2:1, 1:2, 1:0

FC BURBON SK PRAHA 4 – SK FLORBAL BENEŠOV C                      3:5

Benešov očekával hladší průběh než v prvním utkání, jelikož si soupeř přivezl do hry pouhých 6 hráčů.

Nicméně opak byl pravdou. Soupeř byl tvrdý a úspěšný v osobních soubojích a na Benešovského gólmana šlo vcelku hodně střel. Nicméně byli to právě žlutomodří kteří se ujali dvoubrankového vedení díky trefám Nápravníka a Houšteckého. Pražští nesložili zbraně a ještě v první třetině dokázali srovnat stav na 2:2.

Druhá třetina byla velice bojovná na obou stranách. Výborní gólmani předváděli krásné zákroky a díky nim padlo v druhé třetině na každé straně po gólu. Za Benešov se trefil Zrno a načal tak svůj hattrick.
Třetí třetina pro Benešov nebyla vůbec jednoduchá. Velice aktivní a bojovný výkon soupeře hatil všechny dobré akce našich hráčů. I přes to se ale dokázal trefit Zrno krásnou střelou do šibenice. Ke konci Bourbon odvolal brankáře což Benešov využil díky třetí trefě Zrna do prázdné branky. Pozn. Všechny střely Zrnova hattricku byly jak přes kopírák a mířili přesně do pravého horního růžku branky.

Branky (asistence) Benešova: Nápravník (Pokorný Matyáš), Houštecký (Zrno), Zrno (Pokorný Matyáš), Zrno (Mareš), Zrno (Mareš)

Třetiny: 2:2, 1:1, 0:2

Sestava Benešova: Slámová Renata, Pokorný Matyáš, Pokorný Miroslav, Jedlička Tomáš, Hromasová Klára, Houštecký Patrik, Mareš Patrik, Zrno Miroslav, Syslové Ivana, Nápravník Michal