Benešovská rezerva přivezla bod

22.2.2016

TBC HOROMĚŘICE – SK FLORBAL BENEŠOV B   3:3

Pokud mají Benešovští pomýšlet na postup, tak by museli bodovat naplno. Bohužel již v prvním zápase jsme se střetli s velice nepříjemným soupeřem. Tento celek jsme již letos dovedli porazit, ale v úplně jiném počtu lidí, než ve kterém jsme přijeli do Vinohrad bojovat tentokrát.

Velká marodka měla za následek spíše obrannou hru, kterou byl nucen Benešov předvést. I tak se dokázal uzmout vedení, když se z trestného střílení dokázal trefit perfektně provedenou kličkou do backhandu Čížkovský. Soupeř většinu času tlačit, zahazoval jednu šanci za druhou, nebo prostě jen zafungovala obětavá obranná hra Benešova. Přesto Benešov jeden gól inkasoval.

Ve druhé třetině se krásnou střelou trefil Chmúra a poslal tak Benešov do vedení. Bohužel i ve druhé třetině si naše obrana neporadila se vším, co soupeř vyslal na naši branku a tak i druhé třetina skončila nerozhodně 1:1.

Poměrně stereotypně vypadala i třetí třetina, když se trefil Zrno po krásné nahrávce Čížkovského. Nápor Horoměřic doslova zbořil šanci Benešova na 3 body. Dvě minuty před koncem se soupeř dokázal trefit po zmatkách v obraně. Oba soupeři se tak rozešli smírně s jedním bodem pro každého.

Branky (asistence) Benešova: Čížkovský, Chmúra (Čížkovský), Zrno (Čížkovský)

Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY C –  SK FLORBAL BENEŠOV B               7:2

Již před utkáním věděl Benešov s kým má tu čest. Soupeř prochází soutěží s pouhými malými klopýtnutími a je právem na čele tabulky. Možné soupeřovo podcenění žlutomodrých mělo za příčinu gól Houšteckého, který se dokázal prosadit při výběhu zpoza branky. Soupeř se dokázal rychle probrat a začal hrát svou hru. Většinu šancí zmařila Benešovská obrana, ale dvě střely přeci jen skončily za zády Benešovského brankáře. První třetina skončila 1:2.

Druhá třetina byla pro Benešov noční můrou. Jen zřídka se dostal přes polovinu soupeře. Když už zahrozil tak se vytáhl brankář Vinohradů, který chytal famózně. Vinohradům se podařilo nasypat do Benešovské branky další tři branky a tak pro druhé třetině svítil na světelné tabuli stav 5:2.
Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu jako předchozí. Další dvě trefy soupeře poslaly Benešov do kolen. Na výsledek utkání již nemělo vliv neproměněné trestné střílení v podání Houšteckého. 38 vteřin před koncem se ještě dokázal trefit Mareš, který pouze korigoval skóre na konečných 7:2 pro Vinohrady.

Branky (asistence) Benešova: Houštecký, Mareš (Čížkovský)

Třetiny: 2:1, 3:0, 2:1

Sestava Benešova: Mareš Patrik, Houštecký Patrik, Chmúra Zbyněk, Čížkovský Josef, Moravanský Matěj, Benda Adam, Vašíček Miroslav, Hromasová Klára, Boháč František, Zrno Miroslav