Benešov získal potřebné body

8.11.2017

Benešov V sedmém kole své divizní skupiny Benešov odcestoval k nedělnímu utkání do Králova Dvora, kde byl domácím týmem FBC Texas.

FBC TEXAS - SK FLORBAL BENEŠOV     4:8

Benešov po předchozích smolných porážkách potřeboval získat tři body. Do utkání vstoupil opatrně, aby nevytvořil zbytečné chyby. Domácím se nepodařilo si připravit v prvních několika minutách takřka nic nebezpečného. Žlutomodří zkoušeli své kombinace. Skóre se měnilo v sedmé minutě, když se prosadil Tůma po pohledné kombinaci s Novotným. Po podobných akcích se dokázal trefit Pícha a Vorel. Do šatny se tedy odcházelo za příznivého stavu 0:3.

Do druhé části se agresivně vrh soupeř, nicméně v páté minutě benešovský Jan Pavlíček navýšil vedení na 0:4. Benešov byl asi příliš uspokojený průběžným výsledkem, protože se z jeho hry vytratil aktivní pohyb a kombinace. Soupeř částečně přebral iniciativu a snížil postupně na 2:4. Naši florbalisté dovedli brankově odpovědět z hole Bartůška. Závěr třetiny však dohrával jen soupeř, který využil chyby a nedůraz v obranné hře hráčů od Konopiště. Texas vstřelil dvě branky a snížil na 4:5.

Ve třetí třetině navýšil vedení „bombou“ Novotný. Soupeř si vytvořil několik dobrých příležitostí, ty však povedenými zákroky zlikvidovala benešovská stálice v brankovišti, Brož. Skóre se ještě měnilo a to když se dvakrát ještě trefil fantom Tůma. Benešov tak přivezl z Králova Dvora důležité tři body. Nyní už se celý tým připravuje na další důležitá utkání proti Kladnu a Startu 98.

Třetiny: 0:3, 4:2, 0:3

Branky (asistence) Benešova: Petr Tůma (Ondřej Novotný), Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), Ladislav Vorel (Petr Tůma), Jan Pavlíček, Ondřej Bartůšek (Ondřej Novotný), Ondřej Novotný (Ladislav Vorel), Petr Tůma (Miloš Vojtíšek), Petr Tůma

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Petr Tůma, Ondřej Bartůšek, Vojtěch Pavlíček, Jan Pavlíček

Komentář trenéra Mičla: „Bohužel stále nedokážeme odehrát tři třetiny v nastaveném tempu. Musíme na tom zapracovat. Nesmí se nám to stávat. Zbytečně pak přicházíme o body.“