Benešov získal na domácí půdě pět bodů

29.11.2016

O víkendu se představil na domácí palubovce první tým Benešova. Sobotním soupeřem byl tým Florbalová akademie Mladá Boleslav „A“. V neděli pak Benešov měřil síly s FBC Start98 „B“.

SK FLORBAL BENEŠOV – FLORBALOVÁ AKADEMIE MB „A“      10:3

Benešov vlétl do zápasu jako uragán. Už v sedmé vteřině utkání skóroval Slunéčko. Krátce na to navýšil vedení Pícha. Tempo hry jednoznačně diktoval Benešov. Soupeř sice dokázal snížit, ale jinak se v této části trefovali pouze naši borci. Postupně se trefili Lukáš, Bartůšek, Slunéčko a Pícha. Stav na konci první části byl tedy velmi slibný. 6:1.

Ve druhé třetině Benešov jednoznačně zvolnil tempo hry a dovolil soupeři několikrát ohrozit domácí branku. Obrana žlutomodrých však šance hostů dokázala zmařit. Naopak vedení navýšil velmi přesnou střelou Hýbek a Vorel. Ten opět předvedl velmi dobrou souhru s Jaegerem.

V úvodu závěrečné části Boleslav snížila na 8:2 a to se rozhodně nelíbilo Lukášovi, který vymetl hostujícímu brankáři pavučinky z rohu branky. Boleslav přidala ještě jednu branku do sítě Benešova. Žlutomodří zaokrouhlili výsledek na kulatou desítku, když poslední branku vsítil Jaeger. Nebylo tomu jinak, než po souhře s Vorlem.

Třetiny: 6:1, 2:0, 2:2

Branky (asistence) Benešova:Jindřich Slunéčko (Ladislav Vorel), Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), David Lukáš (Ladislav Vorel), Ondřej Bartůšek (Ondřej Benačan), Jindřich Slunéčko (Ladislav Vorel), Tomáš Pícha (Ladislav Vorel), Pavel Hýbek (Ondřej Bartůšek), Ladislav Vorel (Martin Jaeger), David Lukáš (Ladislav Vorel), Martin Jaeger (Ladislav Vorel)

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC START98 „B“            7:6 pn

V nedělním utkání čekal Benešov rezervní tým prvoligového celku. První třetina ukázala, že to bude velmi náročný zápas. Soupeř byl tvrdý a důrazný. Obě strany si dokázaly vytvořit několik slibných situací. Ty však končily buď mimo branku či na velmi dobře chytajících brankářích. V první části tedy diváci žádnou branku neviděli.

V druhém dějství posunul Benešov do vedení kapitán Pícha, který se trefil hned v první minutě. V páté minutě ukázal Vojtíšek své šikovné ruce, obešel několik hráčů a z dorážky navýšil vedení. O čtyři vteřiny později Lukáš nahrával Vorlovi a ten nekompromisně proměnil. Benešov se tedy velmi rychle ujal vedení 3:0. Po velmi nepřehledné situaci byl vyloučen hráč Benešova Slunéčko a bylo nařízeno trestné střílení. To však je disciplína benešovského gólmana Brože, který hráči nedal šanci. V následujících minutách se trefil Jaeger a Lukáš a stav 5:0 mohl dát domácím klid na hole. To se však nestalo. Žlutomodří dostali během posledních čtyř minut druhé části čtyři branky a zápas začínal v podstatě od začátku.

Výsledek jednoznačně nasvědčoval, že se v utkání bude více a více přitvrzovat. Ve čtvrté minutě se podařilo odskočit na dvoubrankové vedení díky brance Vorla. Pražský Start však dokázal zabrat a snížil na 6:5. V posledních minutách třetiny několikrát asi i se štěstím zachránil naději Startu jejich brankář. Bohužel byl to právě pražský celek, který dokázal ještě skórovat. Smolná branka do sítě Benešova zajistila obou celkům po jednom bodu.

V pětiminutovém prodloužení branka nepadla a tak se šlo na trestná střílení. Nájezd v podání Vojtíška byl opravdu florbalovou parádou. Skvělým technickým provedením nedal brankáři sebemenší šanci. Brož branku nedostal a Lukáš závěrečný nájezd proměnil. Benešov bral tedy i druhý bod.

Třetiny:  0:0, 5:4, 1:2, 0:0,

Branky (asistence) Benešova: Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), Miloš Vojtíšek (Martin Jaeger), Ladislav Vorel (David Lukáš), Martin Jaeger (Ladislav Vorel), David Lukáš (Ladislav Vorel), Ladislav Vorel (David Lukáš), rozhodující nájezd David Lukáš

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštov Garreis, Jindřich Slunéčko, Luboš Příkop, Ondřej Benačan

Trenér: Martin Mičlo

Už o víkendu 11. 12. a 12. 12. se rozloučí benešovské „A“ mužstvo v Benešově s rokem 2016. V sobotu v 19:00 přivítáme FBC Kutná Hora a v neděli v 18:00 Athletics Praha. Buďte u toho a přijďte podpořit naše florbalisty a pomoci jim získat body!!!