První tým Benešova získal doma skvělých šest bodů

13.10.2017

Po prvních dvou kolech čekal Benešov stále na první body do tabulky. O víkendu jej čekaly dvě utkání s rezervami pražských superligových celků. V sobotu do našeho města zavítal TJ Sokol Královské Vinohrady B a v neděli FbŠ Bohemians B.

SK FLORBAL BENEŠOV – TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY „B“          5:3

Pražský tým patří pravidelně k nejlepším týmům soutěže a utkání s ním jsou více než náročná.

Naši florbalisté nastoupili k utkání naprosto koncentrovaní a připraveni se bít o každý kousek palubovky. Bylo jasné, že tento soupeř jakékoliv vzniklé chyby téměř vždy potrestá brankou. Po necelých dvou minutách hry se dokázal za domácí gólově prosadit Marek Garreis. V šesté minutě přízemní střelou poslal domácí do vedení 2:0 Tůma. Hosté do konce první třetiny však dokázali snížit pro ně nepříznivý stav utkání na 2:1.

Ve druhé části bylo k vidění opravdu mnoho povedených akcí a několikrát se rozezněla i branková konstrukce. Domácím se povedlo po skvělé akci Vorla a Tůmy odskočit opět do dvoubrankového vedení.

V závěrečné třetině bylo jasné, že Vinohrady „přiloží pod kotel“ a také se tak stalo. Po necelé minutě bylo opět sníženo na rozdíl jedné jediné branky. Benešov však poté šlapal jako dobře promazaný stroj a vytvářel si spoustu dalších brankových situací. Skóre se ale bohužel měnilo na straně hostů a zápas začínal od znovu. Na žlutomodrých bylo vidět, že chtěli tři body více. Duo Vorel, Tůma opět gólově zaúřadovalo. Půl minuty před koncem Vorel pečetil skvělý výsledek 5:3 pro domácí.

Celých 60 minut Benešov dřel a skvělé utkání s tříbodovým ziskem je toho dokladem.

Třetiny: 2:1, 1:0, 2:2

Branky (asistence) Benešova: Marek Garreis (Jan Pavlíček),  Petr Tůma (Miloš Vojtíšek), Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Petr Tůma (Ladislav Vorel), Ladislav Vorel

SK FLORBAL BENEŠOV – FBŠ BOHEMIANS „B“    8:4

V nedělním utkání zavítala do Benešova rezerva pražských Bohemians. Naši florbalisté vstoupili do utkání aktivně, ale několik počátečních šancí nedokázali proměnit v góly. Kryštof Garreis skvělou střelou rozezněl tyč. Vzápětí však soupeř utekl a za záchrannou brzdu zatáhl Lukáš. Následovalo trestné střílení, které však Brož s přehledem vykryl. I tak se ale v následujících minutách hosté ujali vedení a do šatny odcházeli za stavu 0:1.

„Nedáš – dostaneš“, tak začala druhá třetina utkání. Marek Garreis se blýskl skvělou akcí. Odražený balónek však zachytil soupeř a navýšil vedení hostů. Trestné střílení bylo vidět i na druhé straně. Hostující brankář však chytrý pokus Lukáše chytil. V následující přesilové hře již úřadoval Tůma, který snížil. Po siréně ohlašující konec třetiny na světelné tabuli svítilo skóre 3:4.

V závěrečné části již úřadoval jen Benešov, který si konečně začal vytvářet více brankových situací a ty také proměňoval. Předvedené akce byly opravdu pohledné, některé byly takřka do prázdné brány. Tuto třetinu domácí vyhráli 5:0 a otočili tak stav utkání na konečných 8:4.

Benešov v těchto dvou kolech naplno bodoval a připsal si do tabulky důležitých šest bodů. „A“ mužstvo se nyní připravuje k následujícím utkáním s Kutnou Horou a Olympem Praha.

Třetiny: 0:1, 3:3, 5:0

Branky (asistence) Benešova:  Petr Tůma (David Lukáš), Petr Tůma (David Lukáš),  Tomáš Pícha (Ondřej Novotný), Petr Tůma (Miloš Vojtíšek),  Vojtěch Pavlíček (Tomáš Pícha), Kryštof Garreis, Petr Tůma (David Lukáš), Ladislav Vorel (Petr Tůma)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Jan Pavlíček, Vojtěch Pavlíček, Petr Tůma

Komentář trenéra Mičla: „Výsledkově i výkonem velmi povedené první utkání. Bohužel se stále trápíme v koncovce. Musíme dávat více branek. Ve druhém zápase jsem nebyl spokojený s předvedenou hrou, až ve třetí třetině jsme hráli lépe. Pro nás velmi důležitých šest bodů.“

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > První tým Benešova získal doma skvělých šest bodů