Benešov začal svojí soutěž šestibodovým ziskem

26.9.2016

O víkendu vstoupil Benešov do své ligové soutěže. Pro první zápas los přisoudil soupeře z Kutné Hory. V minulém ročníku kutnohorští florbalisté dokazovali, že hrají velmi dobrý a účinný florbal. Naši florbalisté tedy odcestovali k prvnímu zápasu do haly ve Zruči nad Sázavou, kde je Kutná Hora doma.

FBC KUTNÁ HORA – SK FLORBAL BENEŠOV           6:9

Domácí tým do zápasu vlétl jako uragán a již ve třetí minutě se ujal vedení. Benešovští si dokázali vytvořit několik šancí, ale ujal se až pokus v deváté minutě. Vorel vyrovnal na 1:1. Poté se však rozjela kutnohorská mašinérie a Benešov se dostal pod tlak. Soupeř přidal čtyři branky a tak se šlo do šaten za stavu 5:1.

Mohlo by se zdát, že žlutomodří si přinesou ze šatny ručník, který hodí do “ringu“. Už po deseti vteřinách hry se však mění skóre na 5:2 po souhře Jaeger, Vorel. O osm minut později předvedl své zkušenosti Jaeger, který z breaku dovedl skórovat. Benešovská živá voda v šatně zafungovala výtečně. O čtyřicet vteřin později Vorel kompletuje hattrick a snižuje na 5:4. Pět minut před koncem Benešov využívá přesilovou hru a srovnává na 5:5. Zápas začíná znovu. Do konce druhé části se však domácím povedlo vrátit jednobrankové vedení na svojí stranu.

Závěrečná část nabídla nervy drásající podívanou. Jednobrankové vedení smazal benešovský fantom Garreis, který zpracoval chytrou nahrávku Vorla do branky domácích. V této chvíli Kutná Hora ztrácí koncentraci a otěže utkání přebírá plně Benešov. Tuto skutečnost potvrzuje brankou Bartůšek, 6:7. Dvě minuty před koncem si domácí berou timeout a hrají bez brankáře. Benešov ještě vstřelí dvě branky a potvrzuje tak vítězství 6:9. Diváci viděli skutečně kvalitní florbalové utkání. Velmi ceněné tři body tentokrát putují do Benešova.

Třetiny: 5:1, 1:4, 0:4

Branky (asistence) Benešova:Ladislav Vorel (Ondřej Benačan), Ladislav Vorel (Martin Jaeger), Martin Jaeger, Ladislav Vorel (Martin Jaeger), Ondřej Benačan (Martin Jaeger), Kryštof Garreis (Ladislav Vorel), Ondřej Bartůšek (Pavel Hýbek), Martin Jaeger, Ladislav Vorel (Martin Jaeger)

ATHLETICS PRAHA – SK FLORBAL BENEŠOV     5:7

Nedělní zápas se konal v pražských Čakovicích. Benešov odjížděl rozhodně spokojený s výsledkem z předešlého dne. I tak však o to víc chtěl naplno bodovat i dnes.

Utkání mělo od počátku velmi slušné tempo. V držení balónku převažoval Benešov. Domácí vytvořili několik chyb v obraně a to zkušení hráči z Benešova dokázali využít. Ve čtvrté minutě se trefil nejdříve Bartůšek, dále navýšil skóre Slunéčko a následně zase Bartůšek. Před koncem první třetiny korigoval soupeř na 1:3.

Ve druhé části domácí přidali na tempu a povedlo se jim přiblížit na rozdíl jedné branky. V polovině druhé části se trefil benešovský kapitán Pícha a žlutomodří opět vedli o dvě branky. Na to však domácí opět odpověděli brankou. A tak se šlo do šaten za stavu 3:4.

V poslední třetině nechtěl Benešov udělat zbytečné chyby. Dobrým a koncentrovaným výkonem si vybudoval čtyř brankové vedení po gólech Vorla, Jaegera a Slunéčka. Utkání se zdálo být tedy již rozhodnuté. V závěru zápasu však ukázal Athletics, že umí kousat a umí se vyhecovat k velmi dobrým výkonům. Pražané se ještě dokázali dvakrát trefit do sítě našich žlutomodrých florbalistů. Výsledek 5:7 však znamená tříbodový zisk pro hráče Benešova.

Třetiny:  1:3, 2:1, 2:3

Branky (asistence) Benešova:Ondřej Bartůšek (Jindřich Slunéčko), Jindřich Slunéčko (Luboš Příkop), Ondřej Bartůšek (Tomáš Pícha), Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), Ladislav Vorel (Ondřej Benačan), Martin Jaeger (Miloš Vojtíšek), Jindřich Slunéčko (Miloš Vojtíšek)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštov Garreis, Jindřich Slunéčko, Luboš Příkop, Ondřej Benačan

Trenér: Martin Mičlo