Benešov vyrazil ke dvěma utkáním do Prahy

16.11.2015

V sobotu 14. 11. Benešov nastoupil k utkání proti FbŠ Bohemians a v neděli 15. 11. pak dobýval tvrz na Chodově.

FBŠ BOHEMIANS B - SK FLORBAL BENEŠOV                    7:6

Hned v samotném úvodu utkání se objevilo několik slibných gólových šancí, bohužel právě hráči Bohemians dokázali velmi rychle vstřelit dvě branky. Benešov se trošku hledal a několikrát chyboval v obranné fázi hry. Hráči v zelenobílých dresech ještě dokázali navýšit vedení a v jedenácté minutě Benešov prohrával už 4:0. Poté se však konečně prosadili naši borci. Dvakrát se dokázal prosadit Bartůšek. I zelenobílí však ještě přidali branku a tak byl stav po první třetině 5:2.

Ve druhé části si Benešov vytvořil několik dobrých příležitostí. Ty však končily na brankáři domácích. Několikrát se na obou stranách rozezněly konstrukce branek. Branky byly k vidění i v této třetině a to po jedné na obou stranách.

V závěrečné části dokázal Benešov dostat Bohemians pod tlak a snížit. Nejprve se trefil Jaeger, pak Pícha a své kvality ukázal také Slunéčko, který přelstil domácího gólmana. Zelenobílí bohužel dokázali udržet jednobrankové vedení i přes velké úsilí a tlak Benešova ve hře bez brankáře. Ve skvělém, svižném utkání tedy Benešov nakonec soupeři podlehl o jednu branku.

Branky (asistence) Benešova: Bartůšek (Zdeněk), Bartůšek (Pícha), Vnouček (Benačan), Jaeger (Vachtl), Pícha (Bartůšek), Slunéčko.

Třetiny: 5:2, 1:1, 1:3

FAT PIPE FLORBAL CHODOV B - SK FLORBAL BENEŠOV           8:7

Benešov nastoupil k utkání v chodovském „chrámu“ ve Sportovní hale Jižní Město. Naši florbalisté chtěli vstoupit do utkání opatrně a vyvarovat se rychle inkasované brance. Bohužel soupeř dvakrát potrestal nedůraz v našem brankovišti a ve třetí minutě vedl už 2:0. V osmé minutě se povedlo snížit Zdeňkovi, ale modrobílí odpověděli také brankou. Do konce první třetiny padly ještě tři góly. A do šatny se odcházelo za nerozhodného stavu 3:3.

Do druhé třetiny šli naši florbalisté s obrovským odhodláním. Ve třetí minutě se dokázal prosadit Vorel a naši se ujali vedení. Bohužel následně byl Benešov za přestupek potrestán pětiminutovým trestem a soupeř početní výhodu dovedl využít. Postupně Benešov inkasoval čtyři branky a soupeř byl „na koni“. Do konce druhé části ještě snížil Bartůšek, ale soupeři opět odpověděli brankou a udrželi si do závěrečné části tříbrankové vedení.

Benešov v poslední části dokázal zabrat a dostal soupeře pod tlak. Několik jeho slibných střeleckých pokusů skončilo však pouze na gólmanovi domácích.  Žlutomodří dokázali ještě snížit nejprve Vnoučkem a pak se dokázal prosadit Velcl. Benešovským borcům už nepomohla ani hra bez brankáře a tak naši florbalisté prohráli stejně jako předešlý den o jednu branku.

Branky (asistence) Benešova: Zdeněk (Vnouček), Vorel, Bartůšek (Vorel), Vorel, Bartůšek (Benačan), Vnouček (Bartůšek), Velcl (Vorel).

Třetiny: 3:3, 5:2, 0:2

Sestava Benešova:  Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Novotný, Adam Vnouček, Ondřej Benačan, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Milan Baloun, Tomáš Pícha, Vladimír Zdeněk, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Patrik Velcl, Luboš Příkop