Benešov vstoupil do své soutěže výborně

28.9.2015

O víkendu 26. A 27. září bylo na programu první a druhé kolo Divize -skupina B. Benešov odjel k oběma utkáním ven. V sobotu sehráli naši florbalisté utkání v Čakovicích proti Athletics Praha a v neděli se cestovalo do Mladé Boleslavi, kde se naši borci postavili proti Pionýr-PS Akademie Sportu-NBK.

ATHLETICS PRAHA – SK FLORBAL BENEŠOV          3:8

Jaké bude první utkání v soutěži, do které Benešov postoupil? Na tuto otázku už odpověď máme. Byl to velmi očekávaný duel. Benešov byl vcelku rozehraný z Poháru České pojišťovny, kde se ještě minulé úterý měřil s prvoligovými Black Angels.

Žlutomodří vlétli do utkání s chutí a soupeři v první třetině vstřelili čtyři branky. Také však jednou po chybě v obranné fázi inkasovali. V druhé části utkání nebylo tempo tak svižné, ale i tak si naši florbalisté vytvořili několik oku lahodících akcí. Dvě z nich skončili v soupeřově síti.

Závěrečná část byla trošku dramatičtější, když soupeř přitvrdil hru a snažil se dostat Benešov pod tlak. Třetí třetina skočila shodně 2:2, i když žlutomodří mohli ještě několikrát skórovat.

Naši florbalisté tak v prvním utkání vyhráli 8:3 a připsali si první tři body.

Branky (asistence) Benešova: Pícha (Bartůšek), Bartůšek (Pícha), Zdeněk, Bartůšek (Baloun), Jaeger (Vorel), Jaeger (Vojtíšek), Vorel (Vnouček), Pícha (Vnouček).

Třetiny: 1:4, 0:2, 2:2

PIONÝR-PS AKADEMIE SPORTU-NBK – SK FLORBAL BENEŠOV  1:8

Ke druhému víkendovému zápasu Benešov zavítal do Mladé Boleslavi, kde se utkal s Nymburkem, který v předešlém dnu udělil gólovou nadílku Olympu Praha.

Benešov hned od prvního hvizdu začal hrát svižný a atraktivní florbal. Hned ve druhé minutě se prosadil Novotný, který prostřelil gólmana. V desáté minutě se po krásné akci zapsal do listiny střelců Velcl. Bohužel v následujících vteřinách náš obránce nešťastně fauloval a bylo nařízeno trestné střílení, které soupeř proměnil. Do konce první třetiny se ještě trefil Bartůšek a tak stav po první třetině byl 1:3.

Ve druhé části bylo vidět opět několik povedených akcí na obou stranách, gólově se však prosadil pouze Baloun krásnou střelou.

Závěrečná část už byla v režii Benešova, který ještě nadělil soupeři čtyři branky. Skutečnou tečkou bylo proměněné trestné střílení Balouna na konečných 1:8.

Benešov tak o víkendu dokázal naplno bodovat a získat důležitých šest bodů venku. Už 11. 10. v 18:00 se opět naši florbalisté představí na domácí palubovce, kde přivítají tým Olymp Praha.

Branky (asistence) Benešova: Novotný (Zdeněk), Velcl (Baloun), Bartůšek, Baloun (Vachtl), Vorel (Vnouček), Baloun (Velcl), Vnouček (Jaeger), Baloun.

Třetiny: 1:3, 0:1, 0:4

Sestava Benešova: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Novotný, Adam Vnouček, Ondřej Benačan, Milan Baloun, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Vladimír Zdeněk, Patrik Velcl, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Filip Fišer