Benešov smolně prohrál

6.2.2017

O víkendu čekalo tým Benešova velice důležité utkání. V nedělním zápase se střetli naši florbalisté s velmi kvalitním soupeřem SSK KSB Future Barrandov.

SSK KSB FUTURE BARRANDOV - SK FLORBAL BENEŠOV     7:6

Future měl Benešovu co vracet. Při posledním vzájemném utkání totiž žlutomodří na domácí půdě vyhráli v prodloužení 11:10. Pro oba týmy bylo nezbytné v tomto klání vyhrát a získat plný počet bodů k zachování šance na play up Národní ligy.

Benešov vstoupil do utkání aktivně a ve druhé minutě se trefil benešovský kapitán Pícha. O necelých 40 vteřin později se prosadil navrátilec Tůma po přesné přihrávce Vorla. Na vývoj utkání odpověděl i Future brankou ve třinácté minutě. O minutu později navýšil však vedení Benešova na 3:1 Vachtl. Před sirénou soupeř ještě dokázal snížit.

Ve druhé části jsme byli svědky nejen velkého množství šancí, ale i branek. Za Benešov dokázal skórovat opět Pícha po skvostné akci s Velclem. Svůj druhý gól přidal i velmi dobře hrající Vachtl. Bohužel pražský soupeř dostal balónek do sítě žlutomodrých florbalistů v této části celkem čtyřikrát a tak světelná tabule ukazovala na konci druhé části skóre 6:5.

V závěrečné třetině se bojovalo opravdu o každý metr hřiště. Future dlouho dovedl hájit jednobrankové vedení. V 57. minutě dokázal srovnat stav Vojtíšek po souhře s Markem Garreisem. Tato branka Benešov nakopla. Žlutomodří si vytvořili v závěrečných minutách tlak i proto, že soupeř byl vyloučen. Bohužel z čista jasna přišla situace, která skončila v síti našich florbalistů a tak Future rozhodl utkání 4 vteřiny před koncem. Benešovu se tedy nepovedlo získat důležité body. Naděje však pořád je. Už o víkendu nás čekají dvě další domácí utkání.

Třetiny: 2:3, 4:2, 1:1

Branky (asistence) Benešova: Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), Petr Tůma (Ladislav Vorel), Petr Vachtl (Ladislav Vorel), Tomáš Pícha (Patrik Velcl), Petr Vachtl (Ladislav Vorel), Miloš Vojtíšek (Marek Garreis)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, Petr Tůma, Ladislav Vorel, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštov Garreis, Marek Garreis, Luboš Příkop, Patrik Velcl

Trenér: Martin Mičlo