Benešov si doma poradil s Olympem Praha

12.10.2015

V neděli 11. 10. v 18:00 Benešov přivítal na své palubovce nám velmi známého soupeře z uplynulé sezóny FbK Olymp Praha. Oběma celkům se podařilo v uplynulém ročníku postoupit do Divize a o to více mělo být toto utkání sledováno. Z předešlých zkušeností bylo jasné, že Olymp bude svoji hrou pro Benešov velmi nepříjemným soupeřem.

SK FLORBAL BENEŠOV –  FBK OLYMP PRAHA                  5:2

Benešovští florbalisté se poprvé představili ve své soutěži na domácí palubovce. Naši florbalisté chtěli svého rivala z uplynulé sezóny příliš rychle udolat, nicméně možná to byla právě příčina nervózního výkonu mužstva s několika hrubými chybami. Benešov tak v první části dvakrát inkasoval a šel do šatny za nepříznivého stavu 0:2.

Za zavřenými dveřmi se naši florbalisté dokázali zmátořit a do druhé části nastoupil už „jiný“ Benešov. Žlutomodří si vypracovali několik slibných šancí a v šesté minutě se dokázal gólově prosadit Jaeger. V průběhu druhého dějství byli diváci svědky několika výborných zákroků domácího brankáře Brože a také obratu vývoje utkání. Benešovu se povedlo skórovat ještě dvakrát, když se trefil Vorel a Vnouček a tak po druhé třetině byl stav 3:2 pro domácí.

V závěrečné části už dominoval Benešov, nicméně soupeř si ještě vytvořil několik nebezpečných breakových situací, které končí opět na skvělém Brožovi. Ve 46. minutě se dokázal opět trefit Vnouček, když byl neomylný ve střelbě na přední tyč. Na konečných 5:2 pečetil zkušeně Velcl minutu před koncem utkání.

Benešov tak zvládl i třetí kolo své soutěže a nyní má devět bodů.

Branky (asistence) Benešova: Jaeger (Vojtíšek), Vorel (Novotný), Vnouček, Vnouček (Hýbek), Velcl.

Třetiny: 0:2, 3:0, 2:0

Sestava Benešova: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Novotný, Adam Vnouček, Ondřej Benačan, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Vladimír Zdeněk, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Patrik Velcl, Filip Fišer