Benešov se představil v letošní sezóně doma naposled

20.2.2018

V sobotu benešovský celek přivítal na své palubovce tým z Kladna. V neděli pak do našeho města zavítal pražský Start98 „B“.

SK FLORBAL BENEŠOV – KANONÝŘI KLADNO „B“ 12:11

Benešov chtěl ještě zasáhnout do bojů o play off Národní ligy a tak vzhledem k vývoji současného pořadí musel obě utkání vyhrát.

V úvodní třetině se naši borci s kanonýry s Kladna přetahovali o každý balónek. Devět branek v této části je skutečně dost. Benešov pěti vstřelenými brankami však držel těsné vedení své straně.

Ve druhé části dokázali naši borci odskočit na vedení 9:6. Mohlo by se zdát, že přijde klidnější závěrečná třetina utkání. Opak byl pravdou. Hosté dokázali domácí velice potrápit a naštěstí pořád vstřelili o jednu branku méně než hoši od Konopiště. Těsný výsledek 12:11 je však pořád vítězství za 3 body.

Branky (asistence) Benešova:Tomáš Pícha (Jan Pavlíček),  Ondřej Bartůšek (Marek Garreis),  Ondřej Bartůšek (Tomáš Pícha),  Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek),  Tomáš Pícha,  Tomáš Pícha (Jan Pavlíček),  Ondřej Bartůšek (Martin Mičlo), Ladislav Vorel, Ondřej Novotný (Ladislav Vorel),  Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek),  Ladislav Vorel,  Ladislav Vorel

Třetiny: 5:4, 4:2, 3:5

SK FLORBAL BENEŠOV – START98 PRAHA – KUNRATICE „B“5:6

V nedělním utkání do Benešova přijel nevyzpytatelný soupeř z pražských Kunratic. Je známo, že tento soupeř dokáže potrápit kohokoliv.

Velmi vyrovnané utkání od počátečního hvizdu potvrzovaly souboje o každý metr hřiště. Benešovu šlo skutečně o hodně. V sedmé minutě se hosté však ujali vedení. Na to dokázal Benešov záhy odpovědět z hole Marka Garreise. První třetina skončila nerozhodně 3:3, když naši florbalisté obdrželi branku „do šatny“ dvanáct vteřin před koncem.

Ve druhé části byl vývoj velmi podobný s tím rozdílem, že se hosté na konci utkání ujali vedení 4:5.

Do závěrečné  domácí vlétli s obrovským odhodláním. Bohužel to byli hosté, kteří odskočili do dvoubrankového vedení. Benešovský tým však reagoval a pokoušel se změnit vývoj utkání, jak to jen šlo. V 57. minutě se prosadil Novotný a nátlak pokračoval. Poslední minutu naši borci zkoušeli i hru v šesti, . Benešov tak podlehl soupeři 5:6.

I tak zbývají ještě do konce sezóny tři utkání a stát se může . Již tento pátek naši florbalisté zavítají k do pražských Kunratic k odvetnému utkání se Startem98.

Branky (asistence) Benešova:Marek Garreis (Ondřej Benačan), Pavel Hýbek (Ladislav Vorel),  Ladislav Vorel (Marek Garreis), Ondřej Novotný (Pavel Hýbek), Ondřej Novotný (Tomáš Pícha)

Třetiny: 3:3, 1:2, 1:1,

Sestava Benešova: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Ondřej Bartůšek, Vojtěch Pavlíček, Jan Pavlíček, Martin Mičlo, Martin Jaeger, Petr Vachtl, Marek Vachoušek

Komentář trenéra Mičla: „Zápas se musel líbit divákům, ale trenérům příliš radosti nepřinesl. Za stavu 9:5 jsme mysleli, že je zápas rozhodnut. Opak byl pravdou. Získali jsme z víkendu tři body. Nedá se nic dělat. Čekají nás ještě tři utkání a nich musíme vyhrát.“

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Benešov se představil v letošní sezóně doma naposled