Benešov se loučí s rokem 2016 vítězně

13.12.2016

O víkendu se představil na domácí palubovce první tým Benešova. Sobotním soupeřem byl tým FBC Kutná Hora. V neděli pak Benešov měřil síly s Athletics Praha.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC KUTNÁ HORA 4:5

Kutná Hora chtěla rozhodně vrátit porážku z domácího prostředí a tak se předpokládalo, že utkání bude velmi vyostřené.

Kutnohorští se ujali vedení ve čtvrté minutě. O necelou minutu později dokázal srovnat Vorel. Ve čtrnácté minutě Benešov trefuje tyč. Nepřetržitý tlak zkoušel proměnit v branku Slunéčko, to se nepovedlo. Odražený balónek však už uklidil za záda hostujícího gólmana opět Vorel. Soupeř nezůstal však pozadu a do konce první třetiny ještě srovnal na 2:2.

Ve druhé části bylo vidět několik pokusů na obou stranách. Ve 36. minutě se žlutomodří ujali vedení, když branku vstřelil Benačan a asistoval mu opět velmi dobře hrající Slunéčko. O necelé dvě minuty později Benešov přidává další branku. Kombinace mezi Vojtíškem a Vorlem byla pro soupeře neřešitelná. Kutná Hora opět před sirénou druhé části dokázala snížit.

V závěrečné části mohli diváci vidět několik nehezkých soubojů vídaných spíše v rugby či v ledním hokeji. To mělo i své následky. Nejdříve musel své působení v zápase ukončit Jaeger a o necelou minutu později i Vachtl. Oba tak spolu odcestovali do benešovské nemocnice. Benešov dostal k dispozici pětiminutovou početní výhodu, kterou bohužel nedokázal využít. To hosté dokázali vyrovnat na 4:4. Následujících deset dlouhých minut mělo tedy rozhodnout, kdo tentokrát bude brát body. Dvě minuty před koncem se prosadila opět Kutná Hora. Benešovu nezbývalo mnoho času a tak zkoušel power-play, to však vyrovnávací branku nepřineslo. Benešov tak doma smolně podlehl Kutné Hoře 4:5.

Třetiny: 2:2, 2:1, 0:2

Branky (asistence) Benešova:Ladislav Vorel (David Lukáš),  Ladislav Vorel (Jindřich Slunéčko),  Ondřej Benačan (Jindřich Slunéčko),  Ladislav Vorel (Miloš Vojtíšek)

SK FLORBAL BENEŠOV – ATHLETICS PRAHA 12:5

Pražský celek okupuje sice poslední místo tabulky, ale v sobotu si dokázal poradits velmi kvalitním soupeřem z prvních pater tabulky SSK KSB Future Barrandov. V první části mohli diváci vidět dvě branky. Stav 1:1 rozhodně vypovídal o tom, že hosté jsou houževnatým soupeřem.

Druhá část nabídla mnoho pohledných akcí a také branek. Tentokrát se Benešov dostal do vedení 4:3 po gólech Lukáše, Vojtíška a Příkopa.

Žlutomodří přišli ze šatny na třetí část, jak „polití živou vodou“. Během jedné a půl minuty nasázeli soupeři čtyři branky. Trefil se Lukáš, Slunéčko, Pícha a Vorel. Pražané si vzali timeout, aby se zkonsolidovali. To jim asi na okamžik pomohlo, protože dokázali snížit na 8:5. Pak už úřadoval pouze Benešov. Skóre postupně navyšovali Vorel, Lukáš, Vojtíšek a poslední úder zasadil Lukáš. Naši borci tak zvítězili 12:5 a zaslouženě berou v tomto utkání tři body.

Třetiny:  1:1, 3:2, 8:2

Branky (asistence) Benešova: Ondřej Bartůšek (Ondřej Benačan), David Lukáš (Miloš Vojtíšek), Miloš Vojtíšek (David Lukáš), Luboš Příkop (Ondřej Bartůšek), David Lukáš, Jindřich Slunéčko (Ladislav Vorel), Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), Ladislav Vorel, Ladislav Vorel (Ondřej Bartůšek), David Lukáš (Ladislav Vorel), Miloš Vojtíšek (Kryštof Garreis), David Lukáš (Ladislav Vorel)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštov Garreis, Jindřich Slunéčko, Luboš Příkop, Ondřej Benačan

Trenér: Martin Mičlo

Benešov se tak rozloučil s rokem 2016 výhrou. V současné době patří žlutomodrým šestá pozice tabulky. Další dva zápasy naše borce čekají 14. a 15. ledna 2017.

Rádi bychom všem popřáli klidné Vánoce a krásný Nový rok.