Benešov přivezl tři body z Kladna

21.11.2017

Benešov v osmém kole vycestoval do Kladna. Kanonýři se nacházejí v tabulce takřka „hned vedle“. Bylo tedy nad očekávání jasné, že půjde o bitvu o důležité body.

KANONÝŘI KLADNO B - SK FLORBAL BENEŠOV      6:7

Benešov nastoupil k utkání v sobotní podvečer v kladenské sportovní hale s jasným cílem přivést tři body. Žlutomodří v úvodní části dovedl hrát svoji hru a soupeřovu síť dvakrát rozvlnil Tůma.

Ve druhé třetině se hosté „hledali“. Pověstný benešovský stoj byl prostě vypnutý. Kladno dokázala této situace využít a prostřední část jednoznačně vyhrálo 5:1. Za naše borce se trefil Tůma a vlastně i Novotný, ten však do vlastní sítě :-). Je otázkou, co se našim borcům honilo hlavou v průběhu této nepříliš vydařené třetiny.

Do závěrečné části však Benešov naskočil v lepším rozpoložení. Oba týmy předvedly bojovný výkon. Za delší konec provazu však tahali žlutomodří. V čase 59:52 bylo odpískané trestné střílení na kladenskou branku. Na něj se postavil zkušený fantom Tůma. Ten ukázal, že je to on, kdo je tahounem Benešova. Utkání skončilo těsným vítězstvím našich borců 6:7. Tři body tak putují do města od Konopiště.

Třetiny: 0:2, 5:1, 1:4

Branky (asistence) Benešova: Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Petr Tůma (David Lukáš),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Petr Tůma (David Lukáš),  David Lukáš (Kryštof Garreis), David Lukáš (Lukáš Brož), Petr Tůma

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Petr Tůma, Ondřej Bartůšek, Vojtěch Pavlíček, Jan Pavlíček, Marek Garreis, Kryštof Garreis.

Komentář trenéra Mičla: „Soupeř byl po celý zápas velmi aktivní a ve druhé třetině nás zcela přehrál. Naštěstí nám vyšla třetí třetina a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.“