Benešov odehrál ve své soutěži přesně polovinu utkání

1.12.2015

O víkendu 28. 11. a 29. 11. čekala benešovské „A“ mužstvo další dvě utkání hrající se na půdě pražských týmů. V sobotu byl soupeřem Sokol Kobylisy a v neděli tým okupující druhou pozici tabulky SSK Future Barrandov. S benešovským týmem neodcestovalo bohužel několik kmenových hráčů z důvodu nemoci a pracovního vytížení.

FORTEL TJ SOKOL KOBYLISY - SK FLORBAL BENEŠOV            6:5

Nepříjemný soupeř vyznačující se velmi agresivní hrou často za hranicí pravidel a fair play, k tomu sportovní hala (pokud se tomu tak dá říkat), která rozhodně nepatří k těm, kam patří celostátní soutěže. To je florbal v Kobylisích.

Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, že zápas bude tvrdý, agresivní a plný nebezpečných zákroků. Nulové skóre se na tabuli změnilo, když se domácí dostali do vedení v šesté minutě.  Na to odpověděl o necelou minutu později Pícha, když skvostně využil nahrávku Bartůška.  O vyrovnaném průběhu utkání svědčí i stav na konci první části, který byl 2:2.

Z kraje druhé třetiny Kobylisy odskočily do jednobrankového vedení, to se však velmi nelíbilo benešovskému obránci Hýbkovi, který nekompromisně vymetl všechny pavučiny v rohu soupeřovy branky. Stav byl opět srovnán. Benešov šel dokonce do vedení brankou Vojtíška, bohužel i Kobylisy srovnaly krok a tak i na konci druhé třetiny byl stav nerozhodný.

V závěrečné části se ujaly vedení Kobylisy a Benešov se dlouho nedokázal prosadit. V čase 56:05 se však přeci jen trefil Pícha a vyrovnal na 5:5. V Následujících minutách však přišel pro Benešov velmi sporný dvouminutový trest za nedovolené vrážení. To soupeř s velkým štěstím dokázal využít a v čase 59:36 odskočil na jednobrankové vedení. Benešov ještě zkoušel hru v šesti, bohužel však neúspěšně. Naši florbalisté tedy smolně prohráli 6:5.

Branky (asistence) Benešova: Pícha (Bartůšek), Vojtíšek (Jaeger), Hýbek (Bartůšek), Vojtíšek (Benačan), Pícha (Velcl).

Třetiny: 2:2, 2:2, 2:1

SSK KSB FUTURE BARRANDOV - SK FLORBAL BENEŠOV          11:10p

Benešov nastoupil k utkání s devíti hráči do pole, ale i tak byl rozhodně odhodlaný pražský celek okupující aktuálně druhou pozici tabulky potrápit a nedat mu vůbec nic zadarmo.

Pražský celek se dostal do vedení v páté minutě, ale pak se rozjel benešovský stroj a začalo se schylovat k překvapení. Benešov si začal vytvářet šance a především je začal proměňovat. Postupně se trefil Pícha, Vorel, Vojtíšek a dvakrát Jaeger a tak stav na konci první části byl 1:5.

Hned z kraje druhé třetiny navýšil vedení Pícha, ale bohužel na to odpověděli barrandovští čtyřmi vcelku svázanými brankami. Naštěstí v jednatřicáté minutě se krásně uvolnil Vorel a uklidil balónek do sítě soupeře. Dvě minuty na to, byli diváci svědky krásné souhry mezi Jaegrem a Hýbkem, která skončila za zády domácího brankáře. Druhá část tedy končí pořád velmi slibně 5:8.

Bylo jasné, že závěrečných dvacet minut bude neskutečně dlouhých a především náročných. Vše však vypadalo vcelku dobře, když zvýšil vedení Pícha po asistenci Vorla. Poté se velmi svižná hra přelévala ze strany na stranu. Bohužel přišel úsek dvou minut, kdy soupeř dokázal velmi rychle vyrovnat a dostat se tak „na koně“. Necelé čtyři minuty před koncem však benešovský expres Jaeger dokázal dotlačit balónek za brankovou čáru a žlutomodří se tak radovali z vedoucího gólu. Pražský tým si vybral následně timeout a odvolal brankáře. Bohužel v čase 59:10 se soupeři povedlo využít hru v šesti, vymést pavučinku naší branky a srovnat stav. Základní hrací doba tedy skončila nerozhodně 10:10. Následovalo prodloužení, ve kterém bohužel soupeř přesnou střelou rozhodl o tom, že druhý bod zůstane v Praze.

Benešov je tedy aktuálně na šestém místě tabulky, ale už teď se chystá na následující dvě důležitá domácí utkání, které se konají 12. 12. a 13. 12. Soupeři budou Athletics Praha a Pionýr - PS Akademie Sportu – NBK.

Branky (asistence) Benešova: Pícha (Lukáš), Vorel, Jaeger (Vorel), Vojtíšek (Jaeger), Jaeger (Velcl), Pícha (Bartůšek), Vorel (Lukáš), Hýbek (Jaeger), Pícha (Vorel), Jaeger (Lukáš).

Třetiny: 1:5, 4:3, 5:2; prodloužení: 1:0

Sestava Benešova:  Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Benačan, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Patrik Velcl, Luboš Příkop

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Benešov odehrál ve své soutěži přesně polovinu utkání