Benešov odehrál skvělou sezonu kdy vybojoval 3. místo v celostátní soutěži

20.4.2018

Je dlouhodobě známo, že tato soutěž nabízí opravdu velmi kvalitní utkání. Jedním z hlavních důvodů je přítomnost týmů, které jsou rezervami celků z našich nejvyšších soutěží. Tyto týmy dokážou využít posil se zkušenostmi z ligových soutěží nebo dokonce posil, které jsou členem reprezentačního mužstva.

Benešov do ročníku 2017/2018 vstoupil opět se stejným jádrem týmu. Mužstvo bylo doplněno o několik mladých hráčů, kteří měli velmi dobré předpoklady ze svých soutěží.

Začátek soutěže nevypadal pro Benešov příliš slibně. Nové formace si musely „sednout“. Herní projev našich borců dával pocit, že naši florbalisté budou mít v soutěži existenční problémy. Před koncem roku však žlutomodří vyladili formu a dokázali ve čtyřech zápasech po sobě vyhrát. Přes to, že následně prohráli s Kolínem, se však celé mužstvo dokázalo „vybičovat“ k fantastickému výkonu a porazit v Praze Královské Vinohrady. Benešov se díky bodům z tohoto utkání opět dostal na dosah vedoucí čtveřice. V závěru soutěže padaly opravdu velmi překvapivé výsledky, které potvrdily opravdu velkou vyrovnanost a kvalitu celé této skupiny.

Naši borci nakonec skončili na třetím místě tabulky a to je zcela jistě úspěch. Nicméně dva body dělily naše florbalisty od vysněného play off Západočeské ligy – třetí nejvyšší soutěže. Florbal udělal v našem městě zase krok vpřed.

Vysněná meta Západočeské ligy je cíl, kterého se v Benešově může dosáhnout. Není to však jen o lidech okolo florbalu, ale i o podpoře Města a dalších subjektů, bez kterých bychom tady dnes nebyli. Všem patří velké díky za projevenou podru.

Závěrem nesmíme zapomenout na podporu domácích fanoušků, kteří nás přišli vždy podpořit.

Sestava:

Brankáři: Brož Lukáš, Kubásek Pavel

Obránci: Novotný Ondřej, Lukáš David, Hýbek Pavel, Pavlíček Jan, Benačan Ondřej

Útočníci: Bartůšek Ondřej, Garreis Marek, Vorel Ladislav, Pícha Tomáš ©, Vojtíšek Miloš, Pavlíček Vojtěch, Tůma Petr, Garreis Kryštof

Trenér: Martin Mičlo

K několika utkáním nastoupili: Vachtl Petr, Vachoušek Marek, Jaeger Martin

Děkujeme.

SK Florbal Benešov

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Benešov odehrál skvělou sezonu kdy vybojoval 3. místo v celostátní soutěži