Benešov o víkendu hostil dva pražské celky

19.10.2015

V sobotu 17. 10. Benešov přivítal na své palubovce soupeře Wizards DDM Praha 10 a v neděli rezervu superligových Královských Vinohrad. Od obou celků se očekával dynamický a útočný florbal.

SK FLORBAL BENEŠOV – WIZARDS DDM PRAHA 10          3:9

Benešovští florbalisté nastoupili k utkání s dosavadními devíti body na svém kontu a s odhodláním tento bodový stav rozšířit. Naši hráči se snažili soupeře zaskočit svojí hrou, to soupeř však nedopustil. Po chybách v obranné fázi hry využil Benešov nedovolených zákroků a dostal se do oslabení. Právě oslabení hrálo jednu z velkých rolí v celém zápasu. V osmé minutě se soupeř dostal do vedení a krátce na to skóre navýšil na 0:2. Naši florbalisté dokázali za minutu gólově odpovědět. To však bylo od domácích hráčů v průběhu první třetiny vše. Naopak soupeř potrestal několik chyb a zbytečné dvě vyloučení. Benešov šel tak do šatny za velmi nepříznivého stavu 1:5.

Ve druhé třetině žlutomodří dokázali vytvořit tlak na soupeře, nicméně střelba byla buď zablokována, nebo mířila mimo branku. Ve 32. minutě dokázal snížit Zdeněk, na to však odpověděl soupeř dvěma góly. Na konci druhé části byl tedy stav pro Benešov stále nepříznivý 2:7.

V závěrečné části byl Benešov několikrát zbytečně vyloučen a soupeři se povedlo vstřelit ještě dvě branky. Utkání tedy skončilo vítězstvím hostů 3:9.

Branky (asistence) Benešova: Pícha (Lukáš), Zdeněk (Bartůšek), Pícha.

Třetiny: 1:5, 1:2, 1:2

SK FLORBAL BENEŠOV – TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B       6:8

K nedělnímu utkání nastoupil Benešov s odhodláním napravit zaváhání z předešlého večera. Naši florbalisté na soupeře vlétli a záhy slavili vstřelení první branky, když se po krásné akci trefil Jaeger. Utkání skutečně ve velmi rychlém tempu nabídlo několik příležitostí na obou stranách. V čase 18:24 se Vinohradům podařilo srovnat. Záhy však o minutu později vstřelili branku durhou a vteřinu před koncem první části navýšili vedení dokonce na 1:3. To bylo pro Benešov opravdu velmi nepříjemné.

Po radách trenéra Mičla Benešov opět vlétl do druhé třetiny ve vysokém tempu a již ve třetí minutě snížil Vachtl. Benešov několikrát slibně prověřil hostujícího gólmana, ten však pokusy kryl, nebo se ozvala konstrukce branky. V deváté minutě druhé části se dokázal prosadit Vorel a vyrovnal na 3:3. Žlutomodří neustále zasypávali soupeře střeleckými pokusy. Bohužel byly to právě Vinohrady, kdo dovel skórovat. Během čtyř minut se hostům z Prahy podařilo vsítit tři branky. Naši borci však neskládali zbraně a gólově odpověděl Vojtíšek. Stav po druhé části byl 4:6.

V závěrečné části byl Benešov ještě dvakrát vyloučen, nicméně soupeřovu přesilovou hru ubránil. Vinohrady však dokázali skórovat o něco později a navýšili vedení na 4:7. To však nezůstalo bez odezvy. Trefil se Zdeněk a minutu na to Velcl. Skóre 6:7 a tři minuty do konce. Benešov si bere Timeout a jde do power play. To se bohužel nepodařilo využít a soupeř ještě pečetí do prázdné brány na konečných 6:8.

Branky (asistence) Benešova: Jaeger (Vnouček), Vachtl (Baloun), Vorel, Vojtíšek, Zdeněk (Benačan), Velcl (Pícha).

Třetiny: 1:3, 3:3, 2:2

Sestava Benešova: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Novotný, Adam Vnouček, Ondřej Benačan, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Milan Baloun, Tomáš Pícha, Vladimír Zdeněk, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Slunéčko Jindřich, Patrik Velcl, Luboš Příkop, Filip Fišer