Benešov měl na dosah skalp lídra soutěže

27.2.2017

O víkendu se první tým Benešova představil v domácím prostředí. V sobotu se naši borci utkali s FbŠ Bohemins B. V nedělním utkání se střetli s rezervou superligového celku TJ Sokol Královské Vinohrady.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBŠ BOHEMIANS B        13:4

Benešov věděl, že bude trochu záležet, s čím pražský tým přijede. I tak však žlutomodrý věděli, že musí předvést dobrý výkon, aby proti „klokanům“ uspěli.

Koncentrovanost a odhodlanost vyhrát ukázali naši florbalisté hned v první třetině, kdy tuto část vyhráli jednoznačně 5:1.

Ve druhé třetině benešovští polevili v obranné fázi hry a dovolili soupeři také skórovat. To však neměnilo nic na tom, že to byli právě borci od Konopiště, kdo udával tempo hry. Početná návštěva diváků mohla sledovat opravdu povedené akce a krásné finesy některých hráčů. Miloš Vojtíšek předvedl jaký „mixér“ má ve svých rukou. Nejdříve ukázal, že backhadovu střelu má snad stejně dobrou jako reprezentant Jiří Curney a vzápětí vstřelil krásný gól svým osobitým Freestylem. Po druhé části svítil na tabuli stav 8:4.

V poslední třetině už bylo pouze otázkou, jak vysoké bude závěrečné skóre. Benešov utkání jednoznačně ovládl 13:4.

Třetiny: 5:1, 3:3, 5:0

Branky (asistence) Benešova:  Ladislav Vorel (Petr Tůma),  Miloš Vojtíšek (Petr Tůma),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Petr Vachtl (Ondřej Bartůšek),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Marek Garreis (Tomáš Pícha),  Miloš Vojtíšek (David Lukáš),  Miloš Vojtíšek (Ladislav Vorel),  David Lukáš (Ladislav Vorel),  Ladislav Vorel (Petr Vachtl),  Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek),  Kryštof Garreis (Jindřich Slunéčko)

SK FLORBAL BENEŠOV – TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B          6:7p

Druhé utkání nabízelo souboj s prvním týmem tabulky. Vzhledem k vývoji základní části, Benešov věděl, že šance na play off pořád žije. Bylo však nezbytné Vinohrady porazit.

Naši florbalisté skutečně vlétli do zápasu a hráli velmi dobré utkání. Každý plnil své úkoly na sto procent. Benešov si vytvořil několik slibných situací, ale byli to pražané, kteří se ujali vedení. Naši borci však šlapali dál a osm vteřin před koncem první části se jim povedlo vyrovnat.

Druhá část začínala „od nuly“. Na obou stranách se vyskytlo několik nebezpečných situací, které však končili na dobře chytajících gólmanech. V této třetině se diváci branky nedočkali a tak všichni netrpělivě očekávali závěrečnou část zápasu.

V té si hned z kraje vzali vedení na svoji stranu žlutí z Prahy. To se nelíbilo navrátilci Tůmovi a srovnal. Benešov v následujících minutách dokázal odskočit do dvoubrankového vedení po gólech Tůmy a Vorla.  Vinohrady však dokázali zase snížit. Utkání se stalo skutečně infarktové, protože přesto, že Kryštof Garreis navýšil na 5:3, tak Vinohrady srovnali. V 57. minutě se dokonce ujali vedení a už to vypadalo, že Benešov nezíská ani bod. Domácí zkusili hru v šesti a byl to právě opět fantom Tůma, který dokázal v čase 59:58 srovnat na 6:6. To znamenalo, že se půjde do prodloužení, které odpoví na to, kdo si odnese druhý bod. Bohužel po necelých dvou minutách hry se prosadily Vinohrady a po hezké kombinaci vítězí v prodloužení.

Třetiny:  1:1, 0:0, 5:5,0:1

Branky (asistence) Benešova: Petr Tůma (Miloš Vojtíšek),  Petr Tůma (Miloš Vojtíšek),  Petr Tůma (Miloš Vojtíšek),  Ladislav Vorel (Petr Tůma),  Kryštof Garreis (Tomáš Pícha),  Petr Tůma (Ondřej Bartůšek)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Petr Tůma, Ladislav Vorel, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštof

Garreis, Marek Garreis, Jindřich Slunéčko

Trenér: Martin Mičlo

Komentář trenéra Mičla:V sobotu jsme odehráli ne příliš atraktivní zápas, ale hráči si zastříleli a zvedli si sebevědomí. V neděli nás čekal soupeř, který je v této soutěži nejlepší a který prověří náš tým ve všech aspektech hry. Pokud jsme chtěli pomýšlet na body, tak jsme museli podat maximální výkon. A to se povedlo. Hráči nechali na hřišti všechno a zasloužili se o zisk jednoho bodu. Za celý víkend zaslouží hráči velkou pochvalu.“