Benešov měl na dosah plný zisk bodů

30.1.2018

Benešov v sobotu přivítal na domácí palubovce Kutnou Horu. V neděli do našeho města zavítal lídr soutěže Olymp Praha.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC KUTNÁ HORA 7:2

Utkání s tímto soupeřem je vždy velmi atraktivní. Dalo by se říci pořádné derby.

Benešov se velmi dobře připravoval na soupeře ze stejné části tabulky. Oba týmy v současném pořadí dělil jen jeden bod. Dal se tedy očekávat zápas skutečně vyrovnaných rivalů.

Kutnohorští se ujali sice vedení, ale naši borci dokázali průběh první části otočit po brankách Bartůška a Vorla.

Ve druhé části byli žlutomodří lepší a odskočili do vedení 5:2. Tento stav byl velice slibný a tak Benešov udržoval svoji zodpovědnou hru. V poslední části hry fantom Tůma poslal dvakrát pozdrav do soupeřovi sítě a potvrdil tak tři body, které zůstaly u Konopiště.

Třetiny: 2:1, 3:1, 2:0

Branky (asistence) Benešova: Ondřej Bartůšek (Tomáš Pícha), Ladislav Vorel, Tomáš Pícha (Ondřej Benačan), Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Petr Tůma (Marek Garreis), Petr Tůma (Marek Garreis), Petr Tůma (Ladislav Vorel)

SK FLORBAL BENEŠOV – FBK OLYMP PRAHA 5:7

Nedělním soupeřem byl aktuálně první tým soutěže. Pražané mají letos skutečně velmi dobrou formu a jsou velmi vážným adeptem na postup do vyšší soutěže.

Benešov dokázal v předchozích kolech potrápit i jiné velmi kvalitní soupeře, jako například Vinohrady. Klíčem k úspěchu je skvělý výkon celého mužstva. Tento recept se naši borci snažili uplatnit i tentokrát.

Domácí hráli velmi dobře a vytvořil si několik šanci, ty však nekončili v síti hostů. Naopak hosté si vytvořili několik málo příležitostí, dokázali je však proměnit téměř se 100% úspěšností.

Ve druhé části Olymp odskočil do vedení 0:4. V té chvíli se začalo konečně dařit i našim borcům. Po trefách Kryštofa Garreise, Píchy a Novotného to už zase vypadalo slibněji. Ještě před sirénou mohl srovnat Vorel, když orazítkoval soupeřovu tyč.

Úvod třetí třetiny přinesl srovnání po brance Marka Garreise. Ve 46. minutě ukázal Novotný, že jeho tvrdá střela je nechytatelný projektil. Benešov vedl 5:4. Pražané opět dokázali přiložit pod kotel a dvěma svázanými brankami odskočili do vedení 5:6. Dvě minuty před koncem dokonce navýšili vedení ještě o jeden gól. Žlutomodří zkoušeli hru bez brankáře. Ani tou však domácí nedokázali zvrátit tento nepříznivý výsledek. Benešov nakonec bohužel ve skvělém zápase soupeři podlehl 5:7.

Třetiny: 0:2, 3:2, 2:3

Branky (asistence) Benešova: Kryštof Garreis (Marek Garreis), Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), Ondřej Novotný (Ladislav Vorel), Marek Garreis(Ondřej Novotný), Ondřej Novotný (Ladislav Vorel))

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Petr Tůma, Ondřej Bartůšek, Vojtěch Pavlíček, Jan Pavlíček

Komentář trenéra Mičla: „Zápas ovlivnilo zranění Petra Tůmy. I přes to hráči bojovali a dokázali otočit stav z 0:4 na 5:4. Bohužel soupeř dokázal skórovat a nakonec zlomit zápas ve svůj prospěch. Zápas se musel líbit a byl plný osobních soubojů.“