Benešov je ve čtvrtém kole poháru

14.9.2017

Florbalový kolotoč se v Benešově opět plně roztáčí. „A“ mužstvo se po dvou zápasech probojovalo do čtvrtého kola, ve kterém vyzve pražský prvoligový BLACK ANGELS.

První benešovský celek byl letos nasazen až do druhého kola poháru. V něm vyzval tým HAGA Pardubice. Žlutomodří hladce zvítězili 15:5 a ve třetím kole je čekal již divizní soupeř, Orel Přelouč.

OREL PŘELOUČ – SK FLORBAL BENEŠOV   2:5

Benešov odcestoval do Pardubického kraje s jasným cílem. Čtvrté kolo poháru by totiž slibovalo velmi atraktivního soupeře z první ligy.

Hned úvod utkání ukázal, že to nebude příliš pohledný florbal, ale spíše „silová přetahovaná“. Benešovští šli již ve druhé minutě do vedení díky brance Vojtíška. V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu. Domácím se podařilo srovnat stav, když naši florbalisté byli málo důrazní před vlastní „svatyní“. Žlutomodří však přiložili pod kotel a díky brankám Marka Garreise a Vojtíška odskočili a vytvořili si dvoubrankové vedení. Toto skóre vydrželo již do konce první části.

Do druhé části hráči Přeslouče vlétli a byli rozhodně pohyblivější než v úvodu utkání. Branku se jim však vstřelit nepovedlo. Naopak vedení Benešova navýšil mladík Jan Pavlíček.

V závěrečné části se trefil Benačan a naši borci si drželi vcelku poklidný náskok 1:5. Následně se domácím povedlo snížit z trestného střílení. To však nic nezměnilo na tom, že Benešov přivezl z Přelouče vítězství a postoupil tak do čtvrtého kola poháru.

Čtvrté kolo poháru se bude konat v Benešově a to 26. 9. 2017 od 20:00. Prvoligový tým BLACK ANGELES je bezesporu velmi kvalitní a ambiciózní tým. Je také jednoznačným favoritem utkání. MY VŠAK NEDÁME PRAŽANŮM ANI METR HRIŠTĚ ZADARMO.

Přijďte nás podpořit a buďte naším dalším hráčem. Těšíme se na Vás.

Třetiny: 1:3, 0:1, 1:1

Branky (asistence) Benešova: Miloš Vojtíšek (Tomáš Pícha), Marek Garreis (Pavel Hýbek),  Miloš Vojtíšek (Tomáš Pícha),  Jan Pavlíček (Kryštof Garreis),  Ondřej Benačan (Pavel Hýbek)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Jan Pavlíček, Vojtěch Pavlíček

Komentář trenéra Mičla: „V zápase jsme narazili na nepříjemného soupeře, který využíval velkého důrazu před oběma brankami. Naštěstí se nám podařilo brzy skórovat a po většinu zápasu hrát podle našich představ. Hlavně v začátcích třetin představoval soupeř velké nebezpečí. Bylo znát, že je na hřišti zcela nový tým. Jsem rád, že se naše „mladé pušky“ ukázali v dobrém světle, a že do budoucna by mohli být dobrou náhradou za hráče, kteří před letošní sezonou odešli. Stále nás čeká spousta práce, ale myslím si, že máme dobře vykročeno a je potřeba pokračovat v dalších krocích vpřed. Děkuji hráčům za povedený výkon.“