Benešov hostil prvoligový BLACK ANGELS

29.9.2017

Benešovu se povedlo postoupit do čtvrtého kola poháru. To se odehrálo v úterý 29. 9. od 20:00 na domácí palubovce proti pražskému týmu BLACK ANGELS hrající první ligu.

SK FLORBAL BENEŠOV – BLACK ANGELS   4:9

To, kdo byl v tomto utkání favoritem, bylo více než jasné. Pražský tým má velmi kvalitní hráče a k tomu ty nejvyšší ambice. Je to pravidelný účastník play off o Superligu.

I tak byli benešovští odhodláni pražanům nenechat jediný míček. Od prvního hvizdu rozhodčího bylo vidět, že hra bude mít velmi vysoké tempo. Domácí dlouho vzdorovali, ale i tak se hosté ujali v sedmé minutě vedení. O necelé dvě minuty později to už bylo o dvě branky. I když si Pražští vytvořili několik šancí, dobře bránící Benešov již do konce první třetiny neinkasoval. Naopak se žlutomodří blýskli několika velmi pohlednými akcemi, které musel likvidovat hostující gólman.

Ve druhé části snížil „kouzelník“ Vojtíšek, který poslal obranu i brankáře „na párek“. Hosté dokázali odskočit opět do vedení o dvě branky. Na to odpověděl pozdravem v podobě krásného gólu Kryštof Garreis. Třetí třetina ukázala, že Benešov umí dobrý a pohledný florbal. V této části hry si naši florbalisté vytvořili více brankových situací a je jen škoda, že některé ještě neskočili v síti hostů.

V úvodu závěrečné třetiny domácí dokázali ještě držet tempo hry a dovedli srovnat na 3:3 po brance Píchy. V následujících třech minutách však soupeř potrestal chyby a vyloučení. Světelná tabule ukazovala skóre 3:6. I tak naši florbalisté neskládali zbraně a snažili se odvděčit početnému publiku bojovným a vyrovnaným výkonem. Benešov se trefil ještě jednou a to z hole Vorla. Hosté v závěru utkání potvrdili své kvality a přidali ještě tři branky.

Benešovští se letos loučí s pohárem ve čtvrtém kole po skvělém utkání, ve kterém byli prvoligovému celku padesát minut vyrovnaným soupeřem. Děkujeme divákům, že dorazili na toto kvalitní a velmi disciplinované utkání v tak hojném počtu. Věříme, že jich bude více a více a to s dobrým koncem pro žlutomodré barvy.

Třetiny: 0:2, 2:1, 2:6

Branky (asistence) Benešova: Miloš Vojtíšek (Tomáš Pícha), Marek Garreis (Pavel Hýbek),  Miloš Vojtíšek (Tomáš Pícha),  Jan Pavlíček (Kryštof Garreis),  Ondřej Benačan (Pavel Hýbek)

Sestava:Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Jan Pavlíček