Benešov hostil prvoligový Black Angels

23.9.2015

Ve čtvrtém kole Poháru České pojišťovny divizní Benešov narazil na pražský tým Black Angels. Mohlo by se zdát, že to tým hrající druhou nejvyšší soutěž bude mít lehké, ale opak byl pravdou. Benešov ukázal svoji sílu a kvalitu.

SK FLORBAL BENEŠOV – BLACK ANGELS                4:6

Na toto utkání se naši hráči i fanoušci těšili, protože takovýto soupeř v Benešově nehraje každý týden. Naši florbalisté přistoupili k utkání velmi zodpovědně a s myšlenkou pátého kola poháru. Vstup do utkání tak i vypadal. Velmi vysoké tempo dávalo příslib pohlednému florbalu. Benešov dokázal velmi rychle jít do vedení, když se v páté minutě trefil Benačan a minutu po něm Pícha. Soupeř však dokázal v této třetině srovnat na 2:2 a tak byl stav po první třetině nerozhodný.

Ve druhé části se povedlo pražskému celku vstřelit branku už ve druhé minutě a chvíli se zdálo, že „andělé“ budou mít navrch. Benešov však opět dokázal srovnat krok, když se ve čtrnácté minutě trefil Vorel. I druhá třetina tak skončila smírně.

V závěrečné části měl Benešov několik příležitostí dostat se do vedení. Brankář hostů však několik slibných střel kryl. Na druhé straně však rozhodně nezahálel vynikající brankář Brož, když si na něm několikrát vylámali zuby „černí andělé“. Velmi pohledné utkání bylo vyrovnané a bylo spíše otázkou štěstí, kdo vyhraje.  Ve čtrnácté minutě se soupeři podařilo vstřelit branku a v následujících dvou minutách Benešov bohužel ještě dvakrát inkasoval. Naši florbalisté však ukázali, že neskládají zbraně a v čase 59:41 se trefil Lukáš. Ani hra v šesti už však nestačila k tomu, aby se skóre změnilo. Skvělé utkání plné šancí a branek nakonec vyhrál tým z Prahy.

Benešov ukázal, že dovede hrát skutečný florbal i s týmy z vyšších soutěží. Velmi dobré utkání to bylo také proto, že naši fanoušci dorazili v hojném počtu a připravili nám výbornou atmosféru. Za to jim patří velké díky a doufáme, že si zachováme jejich přízeň pro soutěžní utkání.

Branky (asistence) Benešova: Benačan (Vorel), Bartůšek (Pícha), Vorel, Lukáš (Benačan).

Třetiny: 2:2, 1:1, 1:3

Sestava Benešova:Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Novotný, Adam Vnouček, Ondřej Benačan, Milan Baloun, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Zdeněk Vladimír, Patrik Velcl, Miloš Vojtíšek, Filip Fišer

Komentář trenéra Martina Mičla: “Čekal nás velmi silný soupeř a hráči šli do zápasu s tím, že nemají co ztratit a chtějí vyhrát. Prvních deset minut patřilo nám. Poté soupeř vyrovnal a hrál se vyrovnaný zápas. Soupeř byl důrazný, rychlý a svou hrou nás donutil ke ztrátám míčků. Bohužel ve třetí třetině jsme dostali dva rychle po sobě jdoucí góly a to dle mého rozhodlo. I přesto kluci odvedli skvělou práci a za svou hru se nemusí stydět. Pokud budou pokračovat v těchto výkonech a odstraní určité chyby, tak si myslím, že v sezóně dosáhnou výborných výsledků. Klukům za letošní cestu pohárem děkuji. Nakonec bych chtěl poděkovat všem divákům, co nás podporovali. Musím říct, že vytvořili skvělou atmosféru.“