Benešov doma získal tři body

13.2.2017

O víkendu se první tým Benešova představil v domácím prostředí. V sobotu se naši borci utkali s aktuálně druhým týmem tabulky Wizards DDM Praha 10. V nedělním utkání se střetli s týmem pražského Chodova B.

SK FLORBAL BENEŠOV – WIZARDS DDM PRAHA 10       4:6

Benešov věděl, že s tímto kvalitním soupeřem umí hrát vyrovnané utkání. Bohužel soupeř potvrdil kvality velmi rychle, když se hned v první minutě ujal vedení. To však rozhodně nezpůsobilo žádnou tragédii v řadách žlutomodrých. Ti odpověděli brankou z čepele Vachtla. Do konce první třetiny však soupeř dokázal skórovat ještě dvakrát. Benešovský Bartůšek po asistenci Píchy snížil a tak stav byl po první části 2:3.

Ve druhé třetině jsme viděli několik situací ohrožující branku na obou stranách. Gólmani však byli proti. I tak se však na obou polovinách hrací plochy balónek zatoulal do sítě. Na světelné tabuli svítilo po druhé části skóre 3:4.

Přiostřené utkání dalo znát, že jde opět o velmi důležité body. Benešov si dokázal vytvořit tlak a soupeře přehrával. Hostující gólman několikrát předvedl zákroky, které naše střelce asi velmi demotivovali. „Bohužel Benešov hrál florbal a soupeř dával góly!“ Domácí obdrželi v této třetině dvě branky. Skvělou akci za žlutomodré předvedl Marek Garreis. Ten si z obrany hostů udělal kužely a byl to on, kdo nedal dobře chytajícím gólmanovi hostů šanci. Bohužel Benešov už nedokázal více branek do sítě soupeře dostat ani v power-play a tak utkání skončilo 4:6.

Třetiny: 2:3, 1:1, 1:2

Branky (asistence) Benešova: Petr Vachtl (Miloš Vojtíšek),  Ondřej Bartůšek (Tomáš Pícha),  Jan Dušek (vlastní branka),  Marek Garreis (Petr Tůma)

SK FLORBAL BENEŠOV – FAT PIPE FLORBAL CHODOV          B          13:5

Vyhrát utkání s týmem z opačného konce tabulky mělo být pro Benešov spíše povinností než bitvou. Od úvodního hvizdu si žlutomodří dokázali vytvořit několik brankových příležitostí.  Skóre se měnilo až v sedmé minutě gólem Vachtla. Domácí dokázali své vedení navýšit brankami, které vstřelil Tůma, Pícha a Hýbek. Stav po konci první třetiny byl 4:1.

Druhá část hry byla plně v režii Benešova. Skóre dramaticky narostlo na 12:3. I pražský Chodov se však dovedl dostat do ojedinělých brejků, které dovedl potrestat.

Ve třetí třetině domácí tým jednoznačně polevil a dovolil soupeři několik nebezpečných akcí. Chodovští dokázali ještě dvakrát skórovat, to však na zvrat v utkání nemohlo stačit.

Žlutomodrým čas od času dělal velké starosti chodovský Doležal, který předvedl, že jeho zkušenosti jsou opravdu na vysoké úrovni. Byl to právě on, který nastřílel do Benešovské branky všech pět gólů.

Třetiny:  4:1, 8:2, 1:2

Branky (asistence) Benešova: Petr Vachtl (Petr Tůma),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Tomáš Pícha,  Pavel Hýbek (Kryštof GarreisPetr Vachtl (Ladislav Vorel Ondřej Bartůšek (Patrik Velcl),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Petr Vachtl (Petr Tůma),  Pavel Hýbek (Ondřej Bartůšek),  Miloš Vojtíšek,  Petr Vachtl (Ladislav Vorel),  Petr Tůma,  Petr Tůma (Marek Garreis)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, Petr Tůma, Ladislav Vorel, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis Luboš Příkop, Patrik Velcl

Trenér: Martin Mičlo

Komentář trenéra Mičla:Bohužel dostáváme příliš mnoho laciných branek. Pak nemůžeme dotáhnout zápasy do vítězného konce. Máme mladý tým a musíme získat zkušenosti. Ty pak určitě dokážeme využít v náš prospěch.“