Benešov doma vydřel výhru a v Poháru České pojišťovny si zahraje čtvrté kolo

14.9.2015

Ve třetím kole poháru se divizní Benešov potkal s týmem hrající Národní ligu. Tým Strakonic byl tedy papírovým favoritem utkání. Naši florbalisté však chtěli využít výhodu domácího prostředí a soupeři to velmi znepříjemnit.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC STRAKONICE            9:8 pn

Naši florbalisté vlétli na soupeře ve skutečně rychlém tempu a hned ve 32. vteřině se trefil Vorel. Benešov velmi jistou hrou držel soupeře v tlaku a v sedmé minutě se trefil Vachtl. O chvíli později rozhodčí odpískal trestné střílení za hru rukou. Brankář Brož však nájezd skvěle vychytal. V sedmnácté minutě se žlutomodrým podařilo vsítit dvě svázané branky a stav na konci první třetiny tak byl 4:0.

Ve druhé třetině využil soupeř několik chyb v naší obranné fázi hry a dokázal rychle vstřelit dvě branky. Benešov se však dokázal zklidnit a opět začít hrát svoji hru. Hned dvakrát se krátce po sobě prosadil Vojtíšek a žlutomodří na konci druhé třetiny drží nadějný výsledek 6:3.

Závěrečná část utkání byla pro Benešov víc než náročná. Přesto, že Strakonice hned v úvodu dvakrát inkasovali, dokázali přiložit pod kotel a tempo i agresivita hry se zvýšila. Bohužel jihočeskému mužstvu se podařilo vstřelit další dvě branky a následně na to byl Benešov potrestán pětiminutovým trestem. V tomto okamžiku utkání bylo doslova infarktové. Soupeřům se podařilo srovnat stav na 8:8. Následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém branka nepadla. Utkání tedy měla rozhodnout trestná střílení. S touto disciplínou si skvěle poradil brankář Brož, když chytil tři soupeřovi pokusy. K poslednímu střílení se postavil benešovský Lukáš, který jej zkušeně proměnil a Benešov tak slaví postup do čtvrtého kola.

Branky (asistence) Benešova: Vorel (Vojtíšek), Vachtl (Novotný), Lukáš (Velcl), Velcl, Vojtíšek, Vojtíšek (Vorel), Vojtíšek (Vorel), Vojtíšek (Vorel), Lukáš.

Třetiny: 4:0, 2:3, 2:5

Sestava Benešova: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Novotný, Adam Vnouček, Ondřej Benačan, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Filip Fišer

Komentář trenéra Martina Mičla: “Zápas jsme výborně začali a první třetinu jasně vyhráli 4:0. Ve druhé třetině jsme bohužel zaspali a svým soupeřům nabídli mnoho příležitostí ke skórování. I přesto se hráči dokázali vrátit a udržet si slibný náskok do třetí třetiny… Začátek posledního dějství nám vyšel skvěle. Bohužel při vedení 8:3 soupeř ještě vystupňoval své tempo, zatlačil náš tým do obrany a dokázal snížit na 8:6. Poté přišlo mé zbytečné vyloučení do konce zápasu, které soupeř využil k vyrovnání… Naštěstí kluci ukázali bojového ducha a zápas dotáhli do zdárného konce a za to jim patří velké díky… Zápas nám ukázal, že je ještě spousta věcí, na kterých je potřeba zapracovat.“

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Benešov doma vydřel výhru a v Poháru České pojišťovny si zahraje čtvrté kolo