Benešov dokázal přivést z venkovních utkání 5 bodů

9.1.2018

Benešov v sobotu odcestoval k utkání s týmem Královských Vinohrad, které patří jednoznačně k nejlepším celkům celé soutěže. Nedělní soupeř byla rezerva pražských Bohemians.

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY „B“ – SK FLORBAL BENEŠOV      6:7

Benešov nastoupil k utkání s absencí několika hráčů. Naši florbalisté včetně trenéra si byli jisti, že je čeká přetěžké utkání. Vinohrady jsou jedním z hlavních adeptů na první místo v celé soutěži.

Hosté vstoupili do utkání opravdu s velkou rozvahou a od počátečního hvizdu se snažili vyvarovat chyb, které tento soupeř téměř vždy trestá brankou. Benešovu se první třetina povedla skvěle. Hned ve třetí minutě se trefil Novotný. O minutu později se stejný hráč trefil ještě jednou. Do konce této části navýšil vedení Tůma po klasické souhře s Vorlem.

Do druhé třetiny vlétli hoši od Konopiště jako uragán a dvěma brankami se prosadil kapitán Pícha. Vinohrady však už ve druhé části udeřily také. Do konce  dvacetiminutovky se trefily třikrát. Třetí třetina dávala jistotu velmi napínavého boje o body.

Vinohrady se stále více dostávaly do brankových situací a žlutomodré přehrávaly. Šance domácích končily na konsolidované obraně Benešova, a nebo je zastavil brankář Kubásek. V sedmé minutě se Jan Pavlíček trefil do soupeřovy sítě a posunul žlutomodré do vedení 3:6. Bylo však vidět, že Vinohrady mají i tak více sil. V následujících minutách Benešov třikrát inkasoval a zápas začínal od znovu. Pro hosty to bylo opravdu velmi náročných devět minut. V čase 59:02 však hostující Tůma dokázal po přihrávce Hýbka poslat naše borce do vedení. Následující power play domácích bylo opravdu neuvěřitelně dlouhých 50 vteřin. Benešov skvělým výkonem však dokázal uhájit výhru 6:7 a přivezl z Vinohrad „zlaté“ tři body.

Branky (asistence) Benešova: Ondřej Novotný (Vojtěch Pavlíček), Ondřej Novotný (Tomáš Pícha),  Petr Tůma (Ladislav Vorel), Tomáš Pícha (Petr Tůma), Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), Jan Pavlíček (Ondřej Bartůšek), Petr Tůma (Pavel Hýbek)

Třetiny: 0:3, 3:2, 3:2

FBŠ BOHEMIANS PRAHA „B“ - SK FLORBAL BENEŠOV          2:3p

V nedělním utkání se soupeřem z opačného konce tabulky bylo nadmíru jisté, že tým zelenobílých bude posílen, protože pražští potřebují body jako sůl, aby se v soutěži udrželi.

Na hráčích Benešova bylo patrné, že mají v nohách velmi náročné sobotní utkání. I tak se však dokázali naši borci vyhecovat k dobrému výkonu. Vedení se v tomto zápase ujali domácí. Benešov však dokázal z hole Píchy srovnat. Takto už první třetina i skončila.

Hned v úvodu druhé části se však domácí opět ujali vedení a tak museli opět dotahovat nepříznivý výsledek. V padesáté minutě srovnal stav opět Pícha. Benešov si vytvořil několik dalších skvělých brankových situací, ty však končili na domácím brankáři. V 54. minutě bylo po faulu odpískáno trestné střílení, tentokrát se však Pícha již netrefil. Základní hrací  skončila nerozhodným výsledkem a tak na řadu přišlo prodloužení. To netrvalo dlouho, když po 28 vteřinách hry proměnil svoji šanci benešovský Hýbek. Naši borci si tedy za tento zápas připsali do tabulky dva body.

Branky (asistence) Benešova:Tomáš Pícha (Vojtěch Pavlíček), Tomáš Pícha (Marek Garreis), Pavel Hýbek (Petr Tůma)

Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1, prodloužení 0:1

Sestava Benešova: Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Petr Tůma, Ondřej Bartůšek, Vojtěch Pavlíček, Jan Pavlíček

Komentář trenéra Mičla: „V sobotu jsme narazili na velice těžkého soupeře. Jen vlastní vůlí a disciplínou jsme dokázali vyhrát a hráči se na vítězství nadřeli více než dost. V neděli nás čekal soupeř z opačného konce tabulky. Ač je Bohemka poslední, nikdy Vám nedá nic zadarmo. Hráči jsou technicky vyspělí a dokážou potrápit všechny soupeře v lize. Bohužel se projevila únava ze sobotního zápasu a na hokejky se lepila i trocha smůly. Přesto jsme dokázali vybojovat další výhru a myslím, že po zásluze. Děkuji všem hráčům za parádní víkend a budeme se těšit na další.“

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Benešov dokázal přivést z venkovních utkání 5 bodů