Benešov bodoval na domácí půdě

2.11.2015

V sobotu Benešov přivítal na své palubovce lídra soutěže FbC Panthers a v neděli pak zavítal do našeho města tým FBC Kutná Hora.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC PANTHERS                                  6:10

Benešovští florbalisté nastoupili k utkání proti soupeři, který vévodí tabulce. Bylo tedy jasné, že zápas bude velmi náročný. Benešov vstoupil do utkání skvěle, když už se ve 49. vteřině trefil Vojtíšek. Žlutomodří se snažili hrát dobrý florbal, bohužel soupeř potrestal tři hrubé chyby v obranné fázi hry a první třetinu tedy Panteři vyhráli 3:1.

Začátkem druhé třetiny se Panteři dostali do vedení dokonce 8:1 a naši florbalisté byli zralí na ručník. Benešov si vybral timeout a snažil se zastavit nápor hostů. Žlutomodří se dokázali vzchopit a do konce druhé třetiny dokázali snížit na 4:8.

V závěrečné části jsme mohli vidět několik gólových příležitostí a především dvě branky na obou stranách. Benešov však i tak prohrál s pražským soupeřem 6:10.

Branky (asistence) Benešova: Vojtíšek (Jaeger), Pícha (Zdeněk), Vorel (Pícha), Vojtíšek (Vachtl), Vachtl (Vorel), Vnouček (Vorel).

Třetiny: 1:3, 3:5, 2:2

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC KUTNÁ HORA                               10:6

K nedělnímu utkání nastoupil Benešov s odhodláním odčinit zaváhání z předešlého večera. Hned po několika minutách hry bylo jasné, že soupeř bude mít velmi nebezpečné breaky a v osmé minutě se ujal vedení. Naši borci však dokázali dvakrát gólově odpovědět a to ve třinácté minutě, když se trefil Vojtíšek a Zdeněk. Kutnohorští však dokázali vydolovat do konce první třetiny ještě jeden gól v brance Benešova.

V druhé části naši přiložili pod kotel a povedlo se soupeři odskočit na rozdíl dvou branek. Před koncem však Kutná Hora ještě stihla jednu trefu do sítě domácích.

Ve třetí třetině hrál Benešov svoji hru a vstřelil dvě klíčové branky. Bohužel ani soupeř nezahálel a opět dokázal skórovat. Na obou stranách se vyznamenali brankáři, kteří zmařili mnoho střeleckých pokusů. Byl to však právě Benešov, kdo dokázal vybojovat důležité vítězství. V Čase 58:37 navýšil vedení Pícha na 9:6 a čtyři vteřiny před koncem pečetil do prázdné branky Vorel.

Benešov se tedy po sedmi zápasech nachází s dvanácti body na pátém místě tabulky. Nadcházející dvě kola sehraje náš první tým s rezervami extraligových týmů FbŠ Bohemians a FatPipe Florbal Chodov.

Branky (asistence) Benešova: Vojtíšek (Vorel), Zdeněk (Pícha), Pícha (Bartůšek), Baloun (Velcl), Jaeger, Zdeněk (Novotný), Vachtl (Vojtíšek), Zdeněk (Vorel), Pícha (Bartůšek), Vorel (Benačan).

Třetiny: 2:2, 3:2, 5:2

Sestava Benešova: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Novotný, Adam Vnouček, Ondřej Benačan, Pavel Hýbek, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Milan Baloun, Tomáš Pícha, Vladimír Zdeněk, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Slunéčko Jindřich, Patrik Velcl, Luboš Příkop, Filip Fišer