Béčko úspěšně ověřovalo teorii smršti a má ambice.

18.11.2014

Béčko vyrazilo na další turnaj, který pořádala Jiskra Zruč nad Sázavou. Na rozdíl od minulého turnaje, tentokrát čekaly naši rezervu týmy ze středu a horních pater tabulky. Nejdříve to bylo FBC Říčany. Kdo delší čas neviděl naši rezervu, tak je třeba uvést, že v týmu došlo k mnoho proměnám a tým je z velké části sestaven z mladíků okolo dvaceti let a Ti jsou doplněni několika legendami benešovského florbalu. Zápas s Říčany měl dvě třetiny stálý průběh. Benešov útočí a Říčany hrozí brejky, které jsou velmi nebezpečné. K zápasu je nutno dodat, že mančaft Říčan je sestaven povětšinou ze zkušenějších hráčů, doplněných dvěma mladíky. Ve třetí třetině bylo evidentní, že soupeři došly síly a z vyrovnaného průběhu zápasu se stala málem exhibice, kdy naši kluci během chvilky nastříleli soupeři 4 branky. Jen škoda korekce skóre soupeřem v posledních vteřinách zápasu. Fyzická převaha a hlad po gólech v poslední třetině byla viditelná, stejně jako rozdíl ve florbalových dovednostech, které se však projevily, až po odpadnutí soupeře. Druhý zápas, tak to byla jiná káva. Pražští Vikingové, potvrdili své dobyvatelské jméno, nejenom v tabulce, ale také v prvních dvou třetinách zápasu. Pražský tým před sezónou pořádně posílil a v jeho řadách působí hned několik florbalistů se zkušenostmi z nejvyšších celostátních soutěží dorostenců a juniorů, kteří byli zvyklí hrát zcela jinou úroveň florbalu. Toto vše nám také rychle ukázali. Rychlé a přesné přihrávky, okamžitá střelba, zabíhání a změny pozic jednotlivých hráčů ukázaly v plné nahotě, že s takovým soupeřem bránit prostor je zcela nedostatečné. Obrana nám trošku hořela a v polovině zápasu, kdy jsme po chybách inkasovali dokonce v přesilovce 5:3, byl tým zralý na ručník. Stav 0:5 na tabuli, excelentní Dominik Řečník v brance soupeře se nestačil ani ohřát. Na místo ručníku přišel time-out, zúžení a prokombinování sestavy a zejména první chyba soupeře, kterou jsme ihned proměnili v branku. Pak nastalo něco, čemu nevěřili soupeři, pořadatelé, diváci a snad ani naši kluci. Hráči jezdili „ po zadku“, zmáčkli soupeře, napadali ho okamžitě a nenechali ho více než vyhazovat míčky. Nastala smršť a s ní i další tři branky a další nápor. Soupeř sice uhájil vítězství 5:4, ale třásl se až do konce!!! Kluci ukázali, co v nich je a opět se prokázalo, že malý je jen ten, co má malý cíl. Béčko prokázalo svoje ambice hrát bezva florbal ke koukání, atraktivní a s brankami. Mladíci strhli k vysokému tempu i kluky, kteří již leccos pamatují a florbalové benešovské legendy zapomněly na svůj věk a jezdily, jako žížnivé čáry. Všichni bezezbytku poznali, co znamená sport, a že nikdy není nic prohrané, a že můžeme prohnat i kluky, kteří bezpochyby jsou florbalově mnohem dál, než jsme my. Před Mirkem Pokorným, jako trenérem, je nyní velká výzva „naše béčko má ambice“ a je třeba klukům v tréninku přiložit pod kotel ještě náročnějšími cvičeními, protože růst a náročnost mají vždy přímou úměru. Takže velké díky za krásný zážitek všem klukům, poděkování za mimořádnou podporu dívčímu kotli a ještě jedna věc. Škoda, že zápas nikdo nenatočil, podle třetí třetiny by se mohlo učit, co znamená ve sportu benešovská smršť.