3. liga juniorů - skupina 3.B – 1. kolo – výsledky zápasů

30.9.2020

V neděli 27.9.2020 sehrálo nově složené družstvo našich juniorů v pražské hale „Jedenáctka“ zahajovací dva zápasy sezóny 2020-21 v rámci 1. kola 3. ligy juniorů.

V úvodním utkání proti týmu FBC Kutná Hora se našim hráčům v první polovině zápasu nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Přestože Benešov rozhodně nebyl herně horším týmem, tak když soupeř na začátku druhé třetiny zvyšoval na komfortních 3-0, asi málokdo pomýšlel na dobrý výsledek. Od poloviny zápasu se ale konečně začali prosazovat i střelci od Konopiště. Soupeř z Kutné Hory dokázal obratem na dvě inkasované branky dvakrát reagovat. Rozhodující fáze zápasu přišla na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy se našim hráčům podařilo dvěma slepenými góly v závěru 2. části nejprve snížit na rozdíl jediné branky, a hned na začátku poslední třetiny opět dvěma brankami v těsném časovém rozmezí šel Benešov poprvé do vedení. Soupeř ještě jednou stačil vyrovnat, ale na další branku ve své síti již v závěru zápasu i přes početní převahu nestačil reagovat. Hráči Benešova odehráli velice slušné utkání v poměrně dobrém tempu a vítězství 7-6 si díky bojovnosti, nasazení a vůli plně zaslouží.

Druhý zápas proti týmu TEXAS LONGHORNS DDM P6 se na rozdíl od úvodní bitvy s Kutnou Horou hrál v nepoměrně klidnějším tempu. Od začátku naši junioři měli zápas pod kontrolou, byli lepší, diktovali tempo hry a pravidelně navyšovali skóre. Soupeři dovolili skórovat po zbytečných chybách v obraně až v poslední třetině. Konečný výsledek 10-2 je spravedlivým obrazem dění na hřišti a dokládá naši herní a fyzickou převahu.

V prvním kole 3. juniorské ligy si hráči SK Florbal Benešov tedy připrali plný počet bodů. Zejména vítězství v úvodním utkání je s ohledem na průběh zápasu a dlouho nepříznivý vývoj skóre velice cenné. Oba zápasy pak ukázaly, že v letošní sezóně nově složený tým juniorů může odehrát soutěž více než důstojně. Dík si zaslouží všichni za účast a za přístup k zápasům. Zvláštní poděkování pak patří narychlo povolanému brankáři z družstva dorostenců (2005), který i přes několik zaváhání náš tým svými zákroky v klíčových chvílích podržel.

Výsledkový servis

SK Florbal Benešov - FBC Kutná Hora             7:6 (0:2, 4:3, 3:1)

SK Florbal Benešov - TEXAS LONGHORNS DDM P6           10:2 (2:0, 4:0, 4:2)

Sestava SK Florbal Benešov:

Coufalík – Koukol, Novák V., Vaněček (C), Chromý – Vrkoslav, Lapáček, Filip - Flášar, Plášil, Wroblowský;

Více informací na stránkách českého florbalu:

Florbal Benešov 2020 > 3. liga juniorů - skupina 3.B – 1. kolo – výsledky zápasů