1. kolo Poháru České pojišťovny odehrály i ženy

15.9.2013

1. kolo Poháru České pojišťovny v kategorii žen se odehrál ve dvou dnech turnajovým způsobem.

Do Benešova přijely týmy Jičína, České Lípy, Jaroměře a Příbrami. Domácí ženy se musely vyrovnat s nepříjemnou skutečností a to se zraněním první brankářky Líby Masárové. Za ni musely naskočit náhradnice, v prvním zápase Veronika Radová, v dalších třech pak Jitka Pazderová.

SK Florbal Benešov - FBC Česká Lípa 0:3  (0:3, 0:0, 0:0)

První utkání letošní sezóny ženského týmu začala děvčata opatrně, přesto hned v první minutě inkasovala. Do konce úvodní třetiny padly do benešovské branky ještě dva góly. I když se postupem času benešovské ženy víc a víc osmělovaly a tlačily své soupeřky, přes mnoho šancí se jim vsítit nepodařilo a utkání skončilo výsledkem 0:3.

FBC Příbram - SK Florbal Benešov 3:8 (1:1, 0:3, 2:4)

V druhém své sobotním zápase si hráčky ve žlutomodrých dresech spravily chuť a po dobře odvedené hře si připsaly tři body do turnajové tabulky. Barbora Radová se blýskla hattrickem.

Góly (přihrávky) Benešova: V. Radová (Hrabětová), B. Radová, B. Radová (Dvořáková), B. Radová (Hrabětová), Hrabětová (B. Radová), Kalinová, Pokorná (Nováčková), Hrabětová (B. Radová)

FBK Jičín - SK Florbal Benešov 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

Jičín byl nad síly domácích hráček, přes poměrně dobrou hru se nedařilo trefovat jičínskou svatyni a naopak do té benešovské padaly branky i s přispěním vlastních obránkyň.

Góly (přihrávky) Benešova: Nováčková (Dvořáková), Hromasová (Suková), Hrabětová (Radová V.), Dvořáková (Nováčková)

SK Florbal Benešov - TJ Sokol Jaroměř 0:8  (0:3, 0:1, 0:4)

Do posledního zápasu nastoupila benešovská děvčata s pouhými třemi hráčkami na střídačce a to zcela ovlivnilo celý zápas. Přes nespornou snahu neměly domácí hráčky proti svým soupeřkám šanci.

"Přestože jsme ze čtyř zápasů zvítězili v pouhém jediném, musím své svěřenkyně pochválit za předvedenou hru a nasazení. Byla to dobrá prověrka před nadcházející ligovou sezónou, škoda, že některým hráčkám jejich povinnosti nedovolily v posledním zápase nastoupit,"  zhodnotil turnaj trenér Vladimír Suk.

Luděk Č.

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > 1. kolo Poháru České pojišťovny odehrály i ženy