Předvánoční víkend byl jako noc a den

21.12.2017

Benešov v sobotu přivítal na domácí palubovce letos velmi dobře hrající Kolín. V neděli do našeho města zavítal ambiciózní tým Prague Tigers. Nedělní utkání bylo také výjimečné pro svůj bohatý přestávkový program.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC PITBULLS KOLÍN   6:8

Vzájemné zápasy těchto dvou rivalů jsou vždy zárukou velmi dobrého a rychlého florbalu, kde padá mnoho branek.

U tohoto utkání to nebylo jinak. Hned v úvodu jsme slyšeli na obou stranách zacinkat brankovou konstrukci. Z první branky se však radoval Benešov, když se prosadil Marek Garreis. O minutu později navýšil vedení Tůma. Ani Kolín nezůstal pozadu a v čase 7:25 snížil. To naše borce trochu opařilo a přestalo se jim dařit. Hosté zvýšili tempo. Jejich úsilí přineslo ovoce. Dvěma brankami se ujali jednobrankového vedení a když už se zdálo, že je konec třetiny, udeřili znovu. Benešov tedy přes slibný úvod odcházel do šatny za stavu 2:4.

V počátku druhé části naši florbalisté nedokázali proměnit vyloženou šanci a zafungovalo pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Pitbullům se podařilo vstřelit do konce této části dvě branky. Naši borci však vyšli v této třetině naprázdno.

Ve třetí třetině se žlutomodří snažili, jak to jen šlo. Do sítě soupeřů se trefili čtyřikrát. I Kolín však ještě dvakrát skóroval. Benešov tak prohrál trošku smolně ve velmi dobrém a svižném utkání.

Třetiny: 2:4, 0:2, 4:2

Branky (asistence) Benešova: Marek Garreis,  Petr Tůma (Jan Pavlíček),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Marek Garreis (Kryštof Garreis),  Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek),  Ondřej Novotný (Ladislav Vorel).

SK FLORBAL BENEŠOV – PRAGUE TIGERS            13:1

Nedělním soupeřem byl tým z pražských Čakovic. Prague Tigers měli před sezónou velké ambice a v průběhu soutěže dokázali potrápit nejlepší týmy. Benešov byl však velmi dobře na utkání připraven a od počátečního hvizdu byl lepším týmem. Žlutomodrým se povedlo v první třetině vsítit tři branky.

Druhá třetina byla zlomová. Benešov postupně „nasypal soupeři“ sedm branek. Mohlo by se zdát, že soupeř byl odevzdaný a neškodný. Opak byl pravdou. Pražané si dovedli vytvořit mnoho brankových příležitostí, ty však byly zastaveny bezchybnou obrannou hrou Benešova.

V závěrečné části se přeci jen soupeři podařil vstřelit čestný gól. Bylo jen otázkou, kolik branek naši florbalisté soupeřům ještě nadělí. Skóre se zastavilo na stavu 13:1. Skvělé předvánoční utkání bylo obohaceno bohatým přestávkovým programem pro děti o věcné ceny. Poslední utkání v roce 2017 tak skončilo nejen skvělým výsledkem, ale i dětskými úsměvy.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem fanouškům, divákům a našim sponzorům za podporu v roce 2017 a přejeme všem krásné a klidné prožití svátků. V novém roce se na Vás opět těšíme v benešovské aréně.

Třetiny: 3:0, 7:0, 3:1

Branky (asistence) Benešova:  Vojtěch Pavlíček (Tomáš Pícha), Tomáš Pícha (Ladislav Vorel), Ondřej Bartůšek,  Ladislav Vorel (Petr Tůma),  Petr Tůma (Kryštof Garreis),  Pavel Hýbek (Marek Garreis),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Petr Tůma (Ladislav Vorel),  Petr Tůma(Kryštof Garreis),  Ondřej Bartůšek (Tomáš Pícha),  Ondřej Bartůšek (Pavel Kubásek),  Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek),  Ondřej Benačan (Jan Pavlíček)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Petr Tůma, Ondřej Bartůšek, Vojtěch Pavlíček, Jan Pavlíček

Komentář trenéra Mičla: „Byl jsem dnes velmi spokojený s výkonem celého mužstva. Vítězství v dnešním zápase bylo zasloužené. Všem divákům i hráčům přeji krásné Vánoce.“