Zpráva z 6. turnaje Starších žáků "A"

29.11.2017

6. turnaj starších žáků „A“
25.11.2017

V sobotu 25.11.2017 odehrálo „A“ družstvo starších žáků další, v pořadí již šestý turnaj v krásné a moderní hale v Králově Dvoře. V rámci bojů ve třetím výkonnostním koši čekala na naše florbalisty tradiční trojice zápasů, které měly ukázat, že uspokojivé výsledky a zejména zlepšená ofenzivní hra z posledních dvou turnajů nebyly náhodné.

V prvním utkání nastoupili naši florbalisté proti Vosám z Prahy, se kterými se v této sezóně ještě neutkali. Tradiční ospalý vstup do zápasu umožnil našemu soupeři komfortní poločasové vedení o dvě branky. Ve druhé půli se nejprve ujala dalekonosná střela z trestného úderu a Benešov snížil, ale byl to naopak náš soupeř, který si následně vybudoval dostatečný brankový rozdíl. Přes snahu Benešova v závěrečných minutách si hráči Vos těsné vedení udrželi až do konečného hvizdu rozhodčího.

Do druhého zápasu proti Falconu vstoupili naši hráči s daleko větší chutí a soupeře svým pohybem a aktivitou hned od začátku výrazně převyšovali, a tak poločas skončil 3:1 v náš prospěch. Ve druhém dějství se nejprve soupeři podařilo snížit po neodpískaném nenápadném faulu na našeho hráče, ale nedlouho poté se našim podařilo rychle rozehraným trestným úderem snahu Falconu o vyrovnání definitivně zlomit. Zasloužené vítězství 4:2 znamenalo, že se v posledním utkání v turnaji střetli benešovští starší žáci o konečné 3. a 4. místo.

Zápas o umístění začali naši hráči opět v tradičním odpoledním pohodovém tempu, a tak se tým Prague Tigers rychle ujal dvoubrankového vedení. Výrazně zlepšená hra Benešova vyústila v sérii šest branek v soupeřově síti v řadě. Už poločasové vedení 3:2 bylo nadějné, ale když naši hráči v průběhu druhé půle navýšili své vedení dokonce na 6:2, už asi nikdo v hale o vítězi tohoto zápasu nepochyboval. Chvilková ztráta koncentrace a dva slepené góly však vrátily soupeře do zápasu. Po snížení na rozdíl jediné branky se Benešovu sice ještě podařilo vedení opět navýšit, ale byl to náš soupeř, který nejprve snížil a v úplně samotném závěru zápasu při hře bez brankáře dokonce výsledek srovnal. O prohře našeho družstva nakonec rozhodl jediný proměněný nájezd soupeře, neboť z našich aktérů nebyl úspěšný nikdo.

Přestože vyrovnávací brance předcházel jednoznačný, ale neodpískaný faul na našeho hráče, nutno konstatovat, že si tentokráte naši starší žáci utkání zkomplikovali snížením důrazu a koncentrace naprosto sami. Je to škoda, protože každé vítězství v letošní sezóně má svoji cenu a vedení o čtyři branky by se asi pouštět tak lacino nemělo. Nicméně i tento turnaj lze považovat za poměrně úspěšný. Tři odehraná utkání opět ukázala jak slabiny, tak i silnější stránky našeho týmu. Za zmínku stojí zejména skutečnost, že se k trojici tradičních střelců týmu konečně přidala poměrně početná skupina „nově objevených“ kanonýrů. Nezbývá doufat, že tato střelecká forma a chuť jim všem vydrží i do dalších zápasů. Příští turnaj naši hráči odehrají ve střešovické Stodole již v neděli za 14 dní.

Výsledkový servis:

skupina

SK Florbal Benešov – FBK Fat Pipe Vosy Praha 4-5 (0-2)

SK Florbal Benešov – Floorball Club FALCON black 4-2 (3-1)

o 3. - 4. místo

SK Florbal Benešov – Prague Tigers 7-8 (3-2) po samostatných nájezdech

Sestava: Novák F. – Fiala, Novák V. – Hašek, Balík – Švarc J., Švarc M., Vrkoslav – Filip, Tichý M., Mika – Jůza, Fejtek, Truhelka;

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva z 6. turnaje Starších žáků "A"