Zpráva z 8. turnaje Starších žáků "A"

8.2.2018

V neděli 28.1.2018 pořádali na domácí půdě benešovští florbalisté turnaj starších žáků ve druhém výkonnostním koši. Přestože se aktuálně „A“ tým benešovských starších žáků propadl až do koše s číslem čtyři, skutečnost domácího pořadatelství dala možnost našim hráčům, poměřit opět po čase síly s týmy, které by na tom z hlediska letošních výkonů a výsledků měly být výrazně lépe, než naši borci.

Už první zápas proti hráčům Startu 98 Kunratice ale ukázal, že na tom tým od Konopiště není herně určitě tak špatně, jak ukazuje momentální zařazení do 4. koše. Drobná chyba na polovině hřiště sice poslala našeho soupeře poměrně brzy do vedení, ale dále to byli hráči Benešova, kteří přidali na důrazu a rychlosti, a ještě do poločasu dokázali výsledek otočit. Ve druhé půli začal lépe opět náš soupeř a po několika minutách získal zpět ztracené vedení. Byli to ale zase domácí hráči, kteří se třemi krásnými góly v řadě dostali do dvoubrankového vedení. Kunratičtí hráči ale ukázali krásu florbalu, když čtvrt minuty před koncem ve hře bez brankáře nejprve snížili na 4-5, aby v úplném závěru v čase 12:58 při přesilovce vyrovnali. Přestože závěr zápasu ovlivnilo několik sporných situací a zjevně chybných výroků rozhodčích, na konečné remíze tato skutečnost již nic nezměnila.

Do druhého zápasu ve skupině proti rezervě pražského Chodova vlétli naši hráči s ještě větší chutí. Brzy vedli o dvě branky a byli to oni, kdo drželi otěže zápasu ve svých rukách. Jenže Chodov nesložil zbraně a ještě do poločasu snížil na 2-1. Ve druhé půli chodovští vystupňovali tlak a zaslouženě vyrovnali. Jenže hráči Benešova se chtěli na domácím hřišti předvést početnému publiku, a tak opět přidali a zápas dovedli do zaslouženého vítězství.

Tyto výsledky zajistily našim hráčům účast v turnajovém finále.

V tu dobu již náš finálový soupeř z Kobylis věděl, že bez ohledu na výsledek nastoupí v příštím turnaje mezi elitou v kategorii starších žáků, a benešovští naopak věděli, že se vrátí zpět do 4. koše, tak bylo finále již dopředu zbaveno přílišné a zbytečné nervozity. Hrál se krásný florbal v rychlém tempu, šance se střídaly na obou stranách a skóre bylo jak na houpačce.

Benešov se ujal vedení 1-0, v zápětí prohrával 1-2, pak výsledek otočil na 3-2, ale ještě do poločasu bylo zase srovnáno. Ve druhé půli hra gradovala, hrálo se nahoru dolů, ale protože na každé straně přibyla pouze jedna branka, musely o vítězi turnaje opět rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich naši dva borci uspěli, a protože skvělý a jistý gólman za svá záda nepustil žádný míček, Benešov slavil zasloužené a hlavně hodně cenné vítězství v turnaji.

Naši hráči předvedenou hrou ukázali, že by mohli patřit i výrazně výše, než aktuálně jsou. Do jisté míry ovlivnila tempo hry a nasazení hráčů skutečnost, že náš tým hrál po delší době pouze na dvě útočné řady a hráči tak byli častěji na hřišti. Hráči Benešova v tomto turnaji, ve kterém jim výsledkově v podstatě o nic nešlo, paradoxně dokázali to, co se nepodařilo tomuto týmu již více než rok a půl. Vyhráli druhý výkonnostní koš, a nebýt pravidla o nutnosti návratu zpět po pořádání příslušného koše, mohli mezi elitu nakouknout také. Nicméně i fakt, že v turnaji odehráli tři velice kvalitní zápasy v tempu, přičemž žádný zápas neprohráli, jim dává motivaci do další práce. Určitě je ještě co zlepšovat, ale tento turnaj ukázal cestu správným směrem.

Výsledkový servis:

skupina

SK Florbal Benešov – Start98 Praha_Kunratice Black 5-5 (2-1)

SK Florbal Benešov – FAT PIPE CHODOV FLORBAL blue 3-2 (2-1)

o 1. - 2. místo

SK Florbal Benešov – Viking group TJ Kobylisy 5-4 (3-3) po samostatných nájezdech

Sestava: Novák F. – Švarc M., Fiala, Novák V. – Vrkoslav, Švarc J., Jůza - Truhelka, Koukol L., Filip

P.V.

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva z 8. turnaje Starších žáků "A"