Zpráva z 5. turnaje starších žáků "A"

13.11.2017

Na svátek Martina, tedy v sobotu 11. 11. 2017 sehrálo naše „A“ družstvo starších žáků svůj další, v pořadí již pátý letošní turnaj. Tentokráte zavítalo na utkání ve třetím výkonnostním koši do haly v Čakovicích, která je u většiny hráčů a rodičů oblíbená zejména díky nedaleké pizzerii se širokou nabídkou chutných placatých dobrot.

V úvodním zápase narazili hráči Benešova na zatím neznámé „béčko“ pražské Bohemky. Po rozpačitém úvodu v prvním poločase Benešov zužitkoval herní převahu, a do druhého dějství vstupoval za příznivého stavu 3-1. Na začátku druhého poločasu tým Bohemians sice snížil, ale dále to už byli jen hráči Benešova, kteří se podíleli na dalších změnách skóre. Konečné vítězství 5-2 bylo po předvedené hře naprosto zasloužené.

Druhý zápas ve skupině sehráli naši hráči proti již tradičnímu a oblíbenému rezervnímu týmu Tatranu Střešovice. V prvním poločase pokračoval Benešov v pěkné a rychlé útočné hře z prvního zápasu, a tak o přestávce svítil na světelné tabuli průběžný nadějný výsledek 2-1 pro Benešov. Ve druhé půli však naši hráči mírně polevili v důrazu a v koncentraci, čehož soupeř využil ke vstřelení 2 rychlých branek. Naše družstvo však brzy odpovědělo a skóre opět srovnalo. Po tvrdém a zbytečném faulu jednoho z hráčů soupeře se musel střešovický tým vyrovnat s pětiminutovým trestem. Dlouhá přesilovka, znamenající hru do zahuštěné obrany, našemu týmu spíše uškodila. Hra se zpomalila, přibylo nepřesností, a naši hráči se nedokázali proti pozorné obraně soupeře gólově prosadit. V samotném závěru zápasu již při hře pět na pět vytáhl brankář Benešova skvělý reflexní zákrok nohou, díky němuž utkání s béčkem Tatranu skončilo po dvou týdnech opět bez vítěze.

Protože v posledním utkání naší skupiny si Bohemka překvapivě poradila se Střešovicemi, čekal na naše hráče poprvé v letošní sezóně souboj o vítězství v turnaji. Soupeř z Kobylis ale razantním vstupem do utkání ani v nejmenším neponechal nikoho na pochybách, kdo tento zápas o umístění vyhraje, a kdo tak postoupí o jeden výkonnostní koš výše. Alarmující byla zejména skutečnost, že první dva góly obdrželi naši hráči hned v úvodu zápasu a navíc ve vlastní přesilové hře. Soupeř byl pohyblivější, důraznější a bojovnější, a když k tomu dokázal přesnou střelbou trestat i zdánlivě drobná zaváhání našich hráčů ve středu pole, tak se zrodil až hrozivý poločasový výsledek 0-5. Ani zvýšená útočná aktivita Benešova po přestávce ale nestačila na víc, než na dva góly v síti Kobylis. Soupeř však pokračoval ve své hře a družstvo Benešova převyšoval prakticky úplně ve všem. Konečný výsledek 2-12 je asi pro naše hráče až příliš krutý, ale soupeř ukázal, jak by se měl finálový zápas o postup hrát. V utkání jednoznačně dominoval a vyhrál naprosto zaslouženě.

Benešov odehrál ve skupině dva velice kvalitní zápasy a zaslouženě si vybojoval možnost hrát o vítězství v turnaji a tím i o postup o koš výše. Ve finále se však bohužel našim hráčům nepodařilo navázat na předchozí výkony. I přes krutou závěrečnou porážku lze turnaji považovat za povedený, zejména pak hra v úvodním zápase a v první půli zápasu druhého ukázala, že naše výsledky z minulého turnaje nebyly náhodné, že tým Benešova má svoji kvalitu, a že se může ve třetím koši usadit na delší dobu. Navíc poslední dva turnaje ukázaly, že zde lze pravidelně hrát i o přední umístění. Výsledek v turnaji znamená, že se Benešov představí za 14 dní ve sportovní hale v Králově Dvoře opět ve třetím koši.

Výsledkový servis

skupina

SK Florbal Benešov – FbŠ Bohemians Praha 4 zelení 5-2 (3-1)

SK Florbal Benešov – zucastnise.cz Tatran Střešovice 3-3 (2-1)

o 1. - 2. místo

SK Florbal Benešov – Viking group TJ Kobylisy 2-12 (0-5)

Sestava: Hašek – Švarc M., Novák V. – Fiala, Mika – Vrkoslav, Hart, Švarc J. – Truhelka, Balík, Filip - Vlachynský, Tichý M., Novák F.

P.V.

Pozn. Zdravíme všechny pravidelné čtenáře. Upozorňujeme zejména pana P.V. z Prahy, že předplatné našeho občasníku je možné uhradit i ve formě naturálií (zabalit a uložit do toho starého vykotlaného dubu na křižovatce).

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva z 5. turnaje starších žáků "A"