Žlutomodří vydrancovali sever a přivezli z obou výjezdů plný počet bodů

28.11.2019

SK BIVOJ LITVÍNOV vs. SK Florbal Benešov 4:6 (3:3, 0:1, 1:2)

Góly Benešova: Jaeger (Tůma), Vorel, Garreis, Jan Pavlíček (Garreis), Jaeger (Vorel), Vachoušek (Půlpán)

Desáté kolo odehráli žlutomodří v Litvínově. Po cestě mohli hráči zhlédnout hrad Hněvín z populárního seriálu České televize MOST! Do zápasu se šlo s jednoduchými instrukcemi: „Od začátku, neprospat začátek!“ Opak byl pravdou a hned v úvodu žlutomodří prohrávali o dvě branky. Benešáci však zabojovali a první třetinu ukončili v poměru 3:3. Ve zbytku zápasu Benešov vstřelil více branek a poprvé v sezóně získal vysněné tři body! Poprvé byl k vidění a slyšení pokřik skřítků pod vedením Marka Vachouška, který příště už nominaci nedostane. :)

Florbal Primátor Náchod vs. SK Florbal Benešov 6:7 (3:1, 2:2, 1:4)

Góly Benešova: Tůma, Jaeger (Garreis), Tůma (Jaeger), Jaeger (Tůma), Vachoušek (Vachtl), Vorel, Tůma (Vorel)

Na jedenácté kolo Národní ligy žlutomodří odcestovali opět na sever, tentokrát až do Náchoda, který se nachází necelých 8 kilometrů od lázeňského města Kudowa-Zdrój v Polsku. Z tohoto důvodu vedení klubu vypravilo autobus pro hráče i fanoušky, kteří byli po předchozím vítězství namlsaní na další výhru. Po minutě hry otevřel skóre Tůma. V dalším průběhu první třetiny dokázal Náchod vstřelit tři branky a vedl 3:1. V tomto tvrdém zápase bylo k vidění hodně osobních soubojů. Druhá třetina skončila remízou a Náchod si tak do třetí třetiny získal náskok dvou branek. Žlutomodří to však nezabalili a výjezdářům ukázali, že jeli do Náchoda pro tři body. Za stavu 6:4 pro Náchod žlutomodří v horizontu jedné minutě vyrovnali a pak 10 minut před koncem obrátil skóre Tůma. V závěru utkání bylo hodně vylučování na straně domácích a dokonce jedna menší „oktagonská“ potyčka. Benešov už branku neodržel a vybojoval druhé vítězství v řadě. Po druhé v sezóně byla děkovačka s diváky a pokřik skřítků.

Děkujeme moc všem výjezdářům! Byl to skvělý zážitek pro nás hráče, ale doufáme, že i pro Vás fanoušky. Hráčem utkání byl zvolen Petr Tůma.

Ve dvanáctém kole Národní ligy čeká Benešáky tým Čelákovic, který se nachází na třetím místě tabulky. Tento tým je velice ofenzivně laděný a naši hráči s tímto soupeřem prohráli v Čakovicích 7:5.

Dámy a pánové, užijte si zápas a fanděte na plno!