Muži mají první bod !

17.10.2019

Benešovský elitní mužský tým hostil v 5. kole Národní ligy v hale Bystřice svého loňského soupeře z Divize – FC Bučis Team. O vítězství Benešov přišel až těsně před koncem základní části a nakonec se musel spokojit s jen s bodem jediným.

SK Florbal Benešov vs. FC Bučis Tým 7:8p (2:2, 2:1, 3:4, 0:1)

Ještě před úvodním bully bylo jasné, že se bude jednat o velmi vyrovnaný zápas, tak jak bylo vždy v minulých letech v o stupínek nižší soutěži.

Vedení se převalovalo z týmu na tým. První branku utkání vstřelil Bučis v 6 minutě, ale již za několik minut nejdříve vyrovnal Marek Garreis a pak překlopil skóre na svou stranu Petr Tůma. Nicméně v 16. minutě byl vyloučen benešovský Půlpán a soupeř přesilovku zužitkoval. Do šaten se šlo za stavu 2:2.

Přetahovaná pokračovala i v prostředním dějství. Nejdříve přesně pálil Vorel, ale Bučis v signalizovaném vyloučení při hře bez brankáře opět srovnal. Po mnoha šancích na obou stranách a zvonění na brankovou konstrukci z hole Vachouška upravil na 4:3 před druhou přestávkou Jan Pavlíček.

Když hned v první minutě třetí třetiny nejdříve na 5:3 navýšil Vojtíšek a posléze o dvě minuty později na 6:3 Marek Garreis, zdálo se, že má Benešov zápas pod kontrolou. Bohužel ihned za 25 vteřin kontroval hráč Bučisu, na což reagoval v čase 45:12 Petr Tůma na 7:4. Ale soupeř zbraně nesložil, kdy 133 vteřin před koncem základní hrací doby dokonce vyrovnal. Atmosféra v hale by se dala krájet, brankové tyčky zvonily na obou stranách. Bučisu nezbývalo, než jít v poslední minutě do šesti, a tato taktika se jim vyplatila. Pouhých 12 vteřin před sirénou srovnal na 7:7.

Benešov si poprvé v této sezóně zahrál prodloužení, které však trvalo pouhých 65 vteřin. V tomto čase se trefil Kalina z týmu FC Bučis a Benešov tak stále čeká na své prvé vítězství v Národní lize.

Vyjádření trenéra Benešova Tomáše Mareše: „Krásné utkání se smutným koncem. Mohli jsme si vyzkoušet i prodloužení 3v3. Soupeři blahopřejeme a divákům děkujeme za návštěvu.“

Statistiky hráčů Benešova: Petr Tůma 2+2, Ladislav Vorel 1+2, Marek Garreis 2+0, Jan Pavlíček 1+0, Miloš Vojtíšek 1+0, Albert Půlpán 0+1, Martin Jaeger 0+1, Pavel Hýbek 0+1

Sestava Benešova: Lukáš Brož (G), Martin Jaeger, Marek Garreis, Ladislav Vorel (C), Albert Půlpán, David Lukáš, Marek Vachoušek, Patrik Houštecký, Miloš Vojtíšek, Petr Vachtl, Pavel Hýbek, Petr Tůma, Vojtěch Pavlíček, Jan Pavlíček

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Muži mají první bod !